19 Ekim 2017 - 17:17:13
Hakkımızda İetişim Reklam

Tercih Markalı Konuttan Yana

Ev satın almak isteyenler yeşil alanlarının fazlalığına, kısa mesafede alışveriş merkezi olmasına, aşırı ve yakın yapılaşmanın olmamasına önem veriyor.
Tercih Markalı Konuttan Yana
Etiketler :

Emlakta marka kuruluş Uran Holding’in yaptığı araştırmaya göre Ankaralılar konut satın alırken ulaşıma da dikkat ediyor. Her ne koşulda olursa olsun konut almak isteyenler için bahar mevsimi avantajlarıyla öne çıkıyor.

İnşaat sektörü nisan ve mayıs aylarında imalatlarını hızlandırdıkları için bu durum fiyatlara yansıyabiliyor. Fiyatlar diğer aylara göre daha fazla gibi görünüyor. Oysa bankalar aynı dönemde uzun vadeli konut kredi faizlerinde düşüşe gittikleri için emlak almak isteyenler daha kazançlı çıkabiliyor.


ÇEKİRDEK AİLEYE GÖRE KONUT

2010 yılına kadar gerçekleştirilen konut projelerinde tüketiciler daha çok metre karesi büyük, havuzlu ve ortak yaşam alanı olan projelere rağbet gösteriyordu. Ancak son iki yıldır çekirdek aileler konut alımlarında daha çok çocuklarının toprağa basabilecekleri, katlarda bahçeli konut projelerini tercih ediyor.

Ankaralılar’ın doğaya büyük bir özlemi olması da bu seçimin ön plana çıkmasında büyük bir etken olarak dikkat çekiyor. Ailelerin temiz hava ve yeşilden faydalanmasını sağlayan bu projeler; şehir mi doğa mı seçimini de ortadan kaldırıyor. Aileler, şehir merkezinde ayağıyla toprağa basabildikleri bahçeli lüks bir yaşama kavuşabiliyor.

Uransan’ın araştırmasında ön plana çıkan bir diğer unsur ise konutların karlılığı. Urankent Ankara Bölge Satış ve Pazarlama Müdürü Gazi Çelik, 2010 yılı sonunda tamamlanan Elit Konutları’ndan daire alanların yüksek kar ettiğine dikkat çekti. Urankent’in sürekli değerini arttırdığını vurgulayan Çelik, bu artışta önemli etkenlerinden birinin ulaşım olanaklarının kolaylığı (Metro, Otobüs, Dolmuş vs.) olduğunu söyledi.


YÜZDE 40 DEĞERLENECEK

Çelik, şunları söyledi: “Bu merkez Ankara’ya yakışır bir mekan olarak kent ve kentli hayatına katıldı. Ayrıca Uran Holding’in 2013 yılı yatırım planlarında Urankent sınırları içerisinde bir AVM, otel, hastane ve benzinlik inşa edeceğimizi müjdeliyorum. Bu projeler de hizmete girdiğinde bölgedeki konut fiyatları en az yüzde 40 oranında artacak.

Sabah  

Uzmankonut.tv Uzmankonut.tv
2012 Uzman Konut TV Tüm Haklari Saklidir. Overseas Yazilim