19 Ekim 2017 - 17:18:42
Hakkımızda İetişim Reklam

Osmanlı Etkisi Yaşam Alanınızda

Osmanlı´yı anlatan diziler ve televizyon yayınları, mobilyada modayı değiştirdi.
Osmanlı Etkisi Yaşam Alanınızda

Birkaç yıldır ekranların en fazla ilgi gören ve reyting rekorları kıran Osmanlı dizilerinde kullanılan oymalı ve varaklı mobilyalar, klasik mobilya satışlarını artırdı.

Osmanlı yaşam tarzını konu alan dizilerde kullanılan kıyafetler, takılar, mutfak eşyaları, halılar ve perdeler kadar ilgi çeken diğer unsur da el oyması işçiliği ile hazırlanmış ve genellikle altın ve gümüş varak uygulamaları ile zenginleştirilen klasik mobilyalardır.

Son dönemde dizilerin etkisi ile satışlarda artış yaşanan sektörün önemli markalarından Asortie Mobilya’nın Genel Müdürü Murat ERAT, konu ile ilgili değerlendirmesinde son iki yıldır satışların yüzde 30-40 arasında bir oranda artış gösterdiğini ve müşterilerin dizilerde seyrettiği mobilyalara yoğun ilgi gösterdiğini belirtti. Bu ilginin sadece yerli müşteriler olmadığını, yabancı müşterilerin de Türk dizilerinde kullanılan mobilya, halı, perde, takı ve kıyafet gibi objelere yoğun ilgi gösterdiğini kaydetti.

Murat ERAT “Televizyon dizilerinde kullanılan mobilyalardan, karakterlerin kullandığı kostümlerden, takılardan, mutfak gereçlerinden, sofra düzeninden vb. etkilenen izleyiciler alışverişlerinde mutlaka bunların yönlendirmesi altında kalıyor.  Osmanlı döneminde sarayları ve zengin Osmanlı paşalarının konaklarını süsleyen mobilyalar dizilerin etkisi ile daha fazla ilgi görmeye başladı. Dizide gördüğü eşyalardan etkilenen mobilya kullanıcıları, tarihle arasında bağ kuracağını düşündüğü klasik mobilyaları daha fazla tercih ediyor.” şeklinde konuştu.

Asortie Genel Müdürü Murat ERAT, İstanbul Masko Mobilya Kenti’ndeki mağazalarına gelen müşterilerin sadece yerli müşteriler olmadığını, dünyanın birçok yerinden mobilya almak içim Asortie’yi ziyaret eden müşteriler olduğunu ve özel tasarımlarını birçok ülkeye gönderdiklerini söyledi. Özellikle Arap ülkelerinden gelen müşterilerin dizlerdeki mobilyaları sorduklarını söyleyen Murat ERAT, “müşterilerimizin sorularından ve tavırlarından Türk dizilerinin Arap ülkelerinde de çok fazla takip edildiğini anlıyoruz” dedi.

Dizilerdeki klasik mobilyaları beğenen müşterilerin günün modasından da vazgeçmek istemediklerinin altını çizen ERAT, “ müşterilerimiz ihtişamlı klasik mobilyalar istiyor. Ama günümüz modern mobilyanın konforundan da vazgeçmek istemiyor. Asortie Mobilya olarak müşterilerimizin bu beklentilerini karşılayacak klasik ve modern unsurları bir arada barındıran tasarımlar üretiyoruz” dedi. Asortie tasarımlarının kişiye özel tasarımlar olduğuna dikkat çeken ERAT, “Asortie Mobilya’dan aldıkları tasarımlar ile her müşterimiz kendi sarayını yaratıyor” dedi.

Birçok televizyon kanalında Osmanlı hayat düzenini, saray yaşantısını, padişahlarının hayatlarını, savaşlarını vs. konu alan bir dizi olduğunun altını çizen ERAT, dizilerde kullanılan mobilyalar için yapımcı firmalara sponsor olduklarını da belirtti. Sadece klasik yemek odası, yatak odası, koltuk takımı gibi standart mobilyalar değil, avize, halı, tablo gibi birçok eşyanın satışlarında dizilerin etkisini hissettiklerini söyledi.

Asortie Mobilya İletişim Bilgileri:

Tel: 0212 675 0446
Web: www.asortie.com

Uzmankonut.tv Uzmankonut.tv
2012 Uzman Konut TV Tüm Haklari Saklidir. Overseas Yazilim