18 Ekim 2017 - 02:56:26
Hakkımızda İetişim Reklam

Tuzla Değişiyor

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, planlama, istimlak, kanal ve yol gibi çalışmalarla şehir standartlarına ulaşan Aydınlı´nın Şelale Park, Anadolu Yakası Yaş Sebze ve Meyve Hali, toplu konut projeleri ile cazibe merkezi olduğunu söyledi.
Tuzla Değişiyor

Başkan Yazıcı, "Aydınlı, Tuzla ve İstanbul'un sayılı yerlerinden biri olacak. Bu konuda hiç kimse hızımızı kesemeyecek" dedi. Tuzla Belediye Başkanı Yazıcı, Halk Meclisi toplantılarını Aydınlı Mahallesi'nde sürdürdü. Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Çabuk, Serhan Kural, Av. Mehmet Çelikel ve Dr. Turgut Özcan, birim müdürleri ile birlikte toplantıya katılan Yazıcı, göreve geldiği günden itibaren Aydınlı'da yaşanan gelişim ve değişime dikkat çekti.

AYDINLI'NIN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Aydınlı'da zaman alan işlerin Planlama, istimlak, Yol ve kanal yapımı olduğunu söyledi. Planlı ve programlı çözümü amaçladıklarını belirten Yazıcı, sözlerini şöyle sürdürdü: "Aydınlı'da bazı sokaklarda kanal yapılamıyordu. Kanal problemini çözmek için istikamet alarak Planlama yaptık. Bu sırada bazı evleri istimlak ettik. Hayal bile edilemezdi ama Aydınlı'da öyle bir plan yaptık ki herkesin ilgisini çekti. Bu bölgeyle ilgili çok yoğun bir şekilde çalışmalarımız sürüyor. Ancak, belirli alanlarda Mülkiyet sorunu var. Mülkiyet problemlerini çözdükçe hizmetlerimizi de sürdürüyoruz." Yazıcı, planlamanın ardından yapılan çalışmada mahallede 59 bin ton asfalt döktüklerini, 11 km. kanal yaptıklarını, 17 km. yeni Yol açtıklarını, 45 bin m2 bordür ve parke taşı serdiklerini, 7 yeni park kazandırdıklarını söyledi.

ANADOLU YAKASI HALİ AYDINLI'DA KURULACAK
Başkan Yazıcı, Kent hizmetlerinde standarda erişen Aydınlı'ya vizyonel projeler kazandırmayı amaçladıklarını söyledi. Seçimlerde Anadolu Yakası Yaş Sebze ve Meyve Hali'ni Aydınlı'da kurma sözü verdiğini hatırlatan Yazıcı, 360 dönümlük alanda uygulanacak projenin uygulama planlarının hazırlandığını anlattı. İhalenin ocak ayı içinde yapılacağını belirten Başkan Yazıcı, şöyle konuştu: "Anadolu Yakası Yaş Sebze ve Meyve Hali'nin Aydınlı'ya kurulması ile yaklaşık 20 bin kişinin istihdamı sağlanacak. Bölgesel ekonomiye katkı sağlanacak ve Aydınlı'yı cazip kılan bir ticaret sirkülasyonu sağlayacak." Tuzla Belediyesi'nin bu dönem tamamlanacak en önemli projelerinden birisinin Şelale Park olduğunu belirten Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, sözlerine şöyle devam etti: "Aydınlı'da yapımına devam ettiğimiz Anadolu yakasının en büyük parkı olan Şelale Park, 110 dönümlük geniş alanıyla bölgesinin en önemli gezi ve eğlence merkezlerinden biri olacak. Arazi üzerinde değişik yerlerde konumlanan şelaleler, go-kart- planeteryum- amfitiyatro- araba müzesi- Trafik köyü ve birçok eğlence fonksiyonun yer alacağı park, Aydınlı'ya her kentte olmayan mükemmel bir imkan sağlayacak."

Planlama ve hizmetlerin bölgeye değer kazandırdığını belirten Yazıcı, sözlerini şöyle tamamladı: "Biz, göreve geldikten sonra Aydınlı'nın çehresi değişti. Artık Aydınlı'da topraktan Daire satışları başladı. Milletimiz her şeyin en iyisine layıktır. Aydınlı, Tuzla ve İstanbul'un sayılı yerlerinden biri oldu. Bu konuda hiç kimse hızımızı kesemeyecek."

Kaynak: HT Emlak
 

Uzmankonut.tv Uzmankonut.tv
2012 Uzman Konut TV Tüm Haklari Saklidir. Overseas Yazilim