19 Ekim 2017 - 17:21:03
Hakkımızda İetişim Reklam

Toplu Taşıma Yolu Uygulaması Yaygınlaşıyor

Toplu ulaşımı rahatlatmak amacıyla uygulanmaya başlanan ´Toplu Taşıma Yolu´ uygulaması yaygınlaşıyor
Toplu Taşıma Yolu Uygulaması Yaygınlaşıyor

Aksaray - Millet Caddesi - Topkapı ve Şirinevler - Mahmutbey hatlarında yaşanan Trafik yoğunluğunda toplu taşımanın etkilenmemesi için uygulamaya konulan toplu taşıma Yolu, 3 yeni hatta daha uygulanmaya başlıyor. İstanbul'da Trafik yoğunluğunun fazla olduu hatlarda uygulanacak olan öncelikli yollar, ilk etapta iki hatta başlatılmıştı. Alınan olumlu sonuçlarla birlikte uygulamaya dahil olan hatların sayısı artıyor. Bu kapsamda 3 yeni hatta daha Toplu Taşıma Yolu açılıyor.

20 Aralık Perşembe gününden itibaren uygulanmaya başlayacak olan Toplu Taşıma Yolu, fatih, Aksaray - Unkapanı köprüsü arası (Atatürk Bulvarı), beyoğlu, Refik Saydam Caddesi - Tarlabaşı Bulvarı, beyoğlu, Şişhane Karaköy yönü Tersane caddelerinde başlıyor.

Uygulamanın başladığı tarihten itibaren belirtilen saatlerde toplu taşımayı kullananların sayısı yaklaşık 17 bin kişi arttı. fatih ve Beyoğlu bölgelerinde yaygınlaştırılması hedeflenen sistemle yaklaşık 22 bin vatandaşın daha uygulamadan faydalanması bekleniyor.

Hafta içinde trafiğin yoğun olduğu sabah 07.00-10.00, akşam 16.00-20.00 saatleri arasında geçerli olan uygulama, diğer saatlerde özel araçlarında kullanımına açık olacak. Söz konusu saatlerde kurala uymayarak şeridi kullanan araçlar ise EDS sistemlerinden tespit edilerek ceza uygulanacak.

Uzmankonut.tv Uzmankonut.tv
2012 Uzman Konut TV Tüm Haklari Saklidir. Overseas Yazilim