19 Ekim 2017 - 17:23:56
Hakkımızda İetişim Reklam

Kıyamet Sığınağı Şirince, Tanıtım Fırsatı Yakaladı

Maya Takvimi´ne göre 21 Aralık´ta kıyamet kopacağı ve dünyada ayakta kalacak iki yerden biri olacağı iddia edilen Şirince medyanın gündeminde düşmüyor.
Kıyamet Sığınağı Şirince, Tanıtım Fırsatı Yakaladı
Etiketler : Şirince , Şirince Köyü

Maya Takvimi'ne göre 21 Aralık'ta kıyamet kopacağı ve dünyada ayakta kalacak iki yerden biri olacağı iddia edilen Şirince medyanın gündeminde düşmüyor. Haberlerde insanların akın akın Şirince'ye geldiği belirtiliyor. Medyadaki son bomba ise, ünlü aktör Tom Cruise'un da Şirince'ye geleceği haberleri oldu.
Konuyla ilgili olarak görüş aldığımız Şirince'deki Hitit Otel ve Artemis Restoran'ın sahibi Gökhan Sengel, otellerin tamamen rezerve olduğunu ve tüm işletmelerin kendilerini yaşanacak yoğunluğa hazırladığını söyleyerek şunları belirti:

Şu anda daha çok basının büyük bir ilgisi söz konusu. Habertürk, CNN ve ATV gibi kanallar burada programlar yaptılar. 21 Aralık tarihinde ise Saba Tümer ile Yaşar Nuri Öztürk canlı yayın programlarını burada yapacaklar."

Oteller full rezerve şu anda. Büyük bir ilgi var. Kaymakamlık gerekli önlemleri alıyor. Çadır kurulması ise yasaklandı. Burada bulunan Konaklama tesisleri Şirince'ye gelen ziyaretçileri ağırlayacak şekilde kendilerini hazırlıyorlar."


KIYAMET MENÜSÜ YAPTILAR

Gökhen Sengel, ziyaretçilere yönelik bir de kıyamet menüsü hazırlamış. Menüde yer alan tüm yiyecek ve içecekler kıyamet ile ilişkilendirilmiş. Sengel, hazırladıkları menünün haberlerde çıkmasının ardından menüye ilginin arttığını söylüyor. İşte o menü:

Cennet çorbası
Ateş pilavı
Kıyamet kebabı
Yasak elma tatlısı
Son dem çayı


ASIL KIYAMET ŞİRİNCE'DE KOPACAK

Şirince'de 18 yıldır işletmecilik yapan İbrahim Kataç, konunun çılgınlığa dönüştüğünü söyledi. Kataç, Başlarda köyün tanıtımı için iyi olduğunu düşünüyordum, ama o kadar kişi gelirse kıyamet burada kopacak" dedi. Pansiyon işletmecisi Aykut Yaşa ise köyün kalabalığı ağırlamakta zorlanacağını belirterek,"İddia edilenin yarısı kadar insan 21 Aralık'ta buraya gelse, güvenlik ve altyapı konusunda ciddi sıkıntı yaşayacağımızı düşünüyorum" diye konuştu. Alınan önlemlerin yeterli olmayacağını söyleyen Yaşa,şunları kaydetti: "150 bin rakamı telaffuz ediliyor. Şu an sadece iki tuvalet var, 20 seyyar tuvalet gelecekmiş, ama bu kime yetecek? Açıkçası tedirginim. Şirince zaten tanınıyordu, dünyada da tanınıyordu. Umarım, köy olarak, o günü sorunsuz atlatırız."


Şirince'nin muhtarı Levent Apak ise medyada yer alan haberlerin aksine, ilçede bir yoğunluğun olmadığını söylüyor:

Haberlerde abartıldığı kadar bir yoğunluk söz konusu değil. Şu anda Şirince olağan günlerini yaşıyor. Otel ve pansiyonlara rezervasyonlar yapılmış. O yüzden belki 3 gün kala burası çok kalabalık olabilir. Ancak dediğim gibi şu anda Şirince'de herhangi bir yoğunluk yok. Tom Criuse'un da Şirinceye geleceği söyleniyor. Eğer gelirse kentin tanıtımına büyük katkısı olur.

Kaynak: Turizm Güncel 

Uzmankonut.tv Uzmankonut.tv
2012 Uzman Konut TV Tüm Haklari Saklidir. Overseas Yazilim