17 Ekim 2017 - 14:21:31
Hakkımızda İetişim Reklam

Üsküdar-Sancaktepe Metrosu 3 Yılda Tamam

İstanbul trafiğini rahatlatması beklenen Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe metro hattının temeli dün düzenlenen törenle atıldı. Topbaş, hattın 3 yılda tamamlanacağını söyledi.
Üsküdar-Sancaktepe Metrosu 3 Yılda Tamam
Etiketler :

Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe metrosunun temeli dün düzenlenen törenle atıldı. İstanbul trafiğini rahatlatması beklenen metro hattı, 3 yılda tamamlanacak.


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, temel atma töreninde yaptığı konuşmasında 'Şu anda 82 kilometrelik raylı sistemi 1 milyon 372 bin insan kullanmakta. İnşallah 2014'e vardığımızda 5 milyon yolcu raylı sistemleri kullanacak' dedi. Üsküdar-Ümraniya-Çekmeköy-SANCAKtepe metrosunun 16 istasyonlu ve 20 kilometre uzunluğunda olacağını dile getiren Topbaş, bu hatın hizmete girmesiyle bölgenin trafik sorunun ciddi anlamda rahatlayacağını belirtti. Topbaş, 20 kilometrelik hattın 38 aylık gibi rekor bir sürede tamamlanacağını belirtti.


3. KÖPRÜYLE AYNI ANDA

Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-SANCAKtepe metro hattı inşaatının açılış töreninde açıklama yapan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, 'Üçüncü Boğaz köprüsünün ihalesini bir hafta önce yaptık. 3 yıl içerisinde tamamlanacak' dedi. Yıldırım, 3. köprünün hizmete açılış tarihine ilişkin 'Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-SANCAKtepe metrosu bitince aynı zamanda üçüncü köprü de bitecek. O da buradan geçiyor, Çekmeköy ile SANCAKtepe arasından geçiyor' ifadelerini kullandı.
 

Uzmankonut.tv Uzmankonut.tv
2012 Uzman Konut TV Tüm Haklari Saklidir. Overseas Yazilim