19 Ekim 2017 - 17:12:34
Hakkımızda İetişim Reklam

Ağaoğlu: Finans Merkezinin Hafriyatını 1 Yıldan Önce Bitiririm

ALİ Ağaoğlu yıl bitmeden İstanbul Finans Merkezi´nin hafriyatına başlıyor. Ağaoğlu, ´Yıllardır yapılacak diye konuşuluyordu. Bu, bu yönde ilk resmi adım. İstanbul´un finans merkezi olması için dünya konjonktürü de çok uygun. Yıl sonundan önce ilk kazmayı vuracağız ve 1 yıldan önce 8 milyon metreküplük hafriyatı tamamlayacağız´ diyor.
Ağaoğlu:  Finans Merkezinin Hafriyatını 1 Yıldan Önce Bitiririm

EMLAK Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) İstanbul Finans Merkezi’nin rekreasyon alanları işi için onay verdi ve Ali Ağaoğlu yıl bitmeden hafriyata başlayacak. Projenin tam adı; “İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Özel Proje ve Rekreasyon Alanı Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi”. İhalede Ağaoğlu’nun şirketi Akdeniz İnşaat, 1 milyar 460 milyon TL ile en yüksek teklifi vermişti. Ali Ağaoğlu’na, İstanbul ve Türkiye için çok önemli olan bu projeyle ilgili nasıl bir yol izleyeceğini sorduk. Ağaoğlu, projede, 2 bin 500 kişilik konferans salonu, AVM, 5 yıldızlı otel, ofis alanları ve rezidansların yer aldığı 200 bin metrekarelik inşaat yapacaklarını belirtiyor ve bunun yanında İstanbul Uluslararası Finans Merkezi’nin tüm alt yapı, hafriyat işlemleri, uygulama projelerinin yapımı, ortak alanlardaki ulaşım yolları, kapalı otoparklar, teknik mahaller, metro istasyonu ve peysaj işlerini de yapacağını anlatıyor. Ağaoğlu şöyle konuşuyor:

İLK RESMİ ADIM İLK KAZMA
* Yıllardır yapılacak diye konuşuluyordu. Bu, bu yönde ilk resmi adım oldu. Türkiye’de finans sektörü bölünmüş durumda. Bundan sonra İstanbul merkez olacak. İstanbul’un finans merkezi olması için dünya konjonktürü de çok uygun. Şu anda dünyanın finans merkezi konumundaki bütün kentlerde ekonomik kriz var ve hepsi güç kaybetmiş durumda. Biz işin fiziki tarafına ilk kazmayı yıl sonundan önce vuracağız ve 1 yıldan önce de yaklaşık 8 milyon metreküplük hafriyatı tamamlayacağız.

600 METREKARELİK OTOPARK
* Mesela 600 binmetrekarelik bir otopark olacak. Metro istasyonunun ara bağlantı durağını yapacağız. Biz ne alacağız? 200 bin metrekarelik finans merkezinin tüm ihtiyacını, on binlerce çalışanın bütün yeme işçe sosyal tesislerini, otel ofis rezidans yapacağız. Bundan toplamda yüzde 6.26 hasılat paylaşacağız. 1 milyar 460 milyon liradan daha fazla hasılat yapacağımıza şimdiden inanıyoruz. Çünkü çok prestijli bir iş ve biz Ataşehir’in uzmanıyız. Biz altyapıyı yapmış olacağız idğer finans kuruluşları da kendi projelerini yapacak. istanbul bütün dünyaya iddiasını koymuş olacak. Bakanlığımızı böyle bir proje geliştirdiği için bir vatandaş olarak da kutlamak istiyorum.

Maslak 1453’te 1 ayda 2 bin 200 daire sattık
ALİ Ağaoğlu, Maslak 1453 projesinde ilk etapta satışa çıkardıkları 2 bin 700 daireden 2 bin 200’ünü 1 ayda sattıklarını belirterek, “Satış verileri Emlak Konut’ta kayıtlı. Bu projemiz de çok iyi gidiyor” dedi. Ağaoğlu, bu projede önceki hafta yaşanan ‘sosyal medya’ kaynaklı tartışmalar için de “Maslak 1453’te projeyle ilgili zaten bir sorun yoktu. Biz projemizin yakınındaki orman için ‘evinizin yakınında orman var’ demekle kötü bir şey yapmadık ama bu başka türlü yorumlandı. Aslında birileri bunun istismar etti ve insanlar yanlış bilgilendirildi” diye konuştu. 

Kaynak : Hürriyet

Uzmankonut.tv Uzmankonut.tv
2012 Uzman Konut TV Tüm Haklari Saklidir. Overseas Yazilim