18 Ekim 2017 - 19:46:47
Hakkımızda İetişim Reklam

İtalyan ASTALDİ - ´Müteahhitliğe geldik, evimiz oldu´

3. Köprü ihalesini kazanan İtalyan Astaldi´nin Başkanı, "Sadece müteahhitlik işleri için geldiğimiz Türkiye´de yatırım yapıyoruz. Burası ikinci evimiz" dedi
İtalyan ASTALDİ -  ´Müteahhitliğe geldik, evimiz oldu´
Etiketler :

İstanbul'un prestij projesi olacak 3. Köprü ihalesini kazanan İtalyan Astaldi şirketi dün Bodrum Milas Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nin açılışı gerçekleştirildi. Şirketin Başkanı Paulo Astaldi sadece müteahhitlik işleri için geldikleri Türkiye'de yatırım yaptıklarını söyledi. "Kendimizi evimizde hissediyoruz. Burası ikinci evimiz" diye konuştu. 

Törende konuşan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım dünyada Türk modeli olarak adlandırılan "Yap-İşlet-Devret" ile 15 milyar TL'lik yatırımı devlet kasasından bir kuruş almadan yaptıklarını belirterek, "Bu işi yapanlar yurtdışında 10 milyar dolarlık projelere imza attılar" dedi. Konuşmasında "Biz bu ülkeye sadece taahhüt işi alıp yapmak için geldik. Şimdi burada ihaleye girip iş almıyoruz. Ülkeye inanıp iş yaptık" dediğini hatırlatan Yıldırım, "Sağlık enerji, havacılıkta yatırım yaptılar. Bir kaç gün önce 3. Köprü'de Türk ortağı ile ipi göğüslediler. Türkiye'ye güvenleri için teşekkür ediyoruz" dedi. 


10 YIL ÖNCE İHALE EDİLMİŞ 
Binali Yıldırım 10 yıl önce ihale edilen Bodrum havalimanın dönemin şartları nedeniyle tamamlanamadığını belirterek, "Biz bu işi tekrar Yap, İşlet, Devret yönetimi ile ihale ettik ve Astaldi 1.5 yıldan kısa sürede tamamlandı. Kendi nüfusun 6-7 katı kadar turist ağırlayan Muğla, Türkiye'nin dışa açılan yüzü" değerlendirmesi yaptı. 

45 AY İŞLETECEK
ASTALDİ-Mondial ortaklığı hizmete açılan Bodrum Havalimanı'nı yaklaşık 3.5 yıl (45 ay) işletecek ardından devlete devredecek. İnşaatında bin 800 kişinin çalıştığı havalimanı tavanı Muğla kilim dokuma özellikleriyle, alüminyumdan dizayn edildi.

Sabah

Uzmankonut.tv Uzmankonut.tv
2012 Uzman Konut TV Tüm Haklari Saklidir. Overseas Yazilim