18 Ekim 2017 - 19:39:02
Hakkımızda İetişim Reklam

Anadolu Yakası Yükselişe Geçti

YAKLAŞIK 5 milyon kişinin yaşadığı Anadolu yakasında ulaşım projelerinin hayata geçmesiyle cazibe artıyor. Kartal ile konutta yükselişe geçen Anadolu yakası, Maltepe, Tuzla ve Pendik´te de fırsatlar sunuyor. Finansın merkezi Ataşehir ise yükselmeye devam ederken, Çekmeköy ve Sancaktepe´nin de yıldızı parlıyor.
Anadolu Yakası Yükselişe Geçti

İSTANBUL’da yaklaşık 5 milyon kişinin yaşadığı Anadolu yakası, özellikle 2012 yılında gayrimenkul geliştiricilerinin gözdesi oldu. Ulaşım projelerinin birer birer hayata geçmesiyle cazibesi artan Anadolu yakasında ismini en çok duyduğumuz bölge ise Kartal. Bu semtin Maltepe bölgesi ile Tuzla ve Pendik de bölgedeki gelişimden payını alıyor. Finansın merkezi Ataşehir ise yükselmeye devam ediyor. Ağustos ayında devreye giren Kartal-Kadıköy metrosunun yanı sıra önümüzdeki 10 yılda hayata geçmesi planlanan Üsküdar - Ümraniye - Çekmeköy ile Dudullu-Bostancı raylı sistem hatları, bu bölgelerin de yıldızının parlamasını sağlayacak.

KARTAL’DA METRO AVANTAJI
Son dönemde yatırımların adresi olan Kartal hattında konut projeleri açısından canlılık yaşanıyor. Özellikle E-5 çevresinde ve sahil kesiminde gelişme gösteren Kartal, sanayi ve lojistik alanlarına yakınlığı, Adalet Sarayı ve Kadıköy-Kartal metro bağlantısı ile bir cazibe noktasına dönüştü. Kartal, metro projesiyle öne çıkarken, Marmaray’ın tamamlanmasıyla da Avrupa yakasıyla bağlantısı güçlenecek. Ulaşım açısından avantaja sahip olan Kartal, Adalet Sarayı’nın da avantajını yaşıyor. Adalet Sarayı’nda çalışacak personelin getireceği nüfus hareketi ve konut ihtiyacı da bölgeye büyük hareket getirecek.

OFİSTE GELİŞİYORLAR
Kartal’daki gelişimden Maltepe de nasibini alıyor. Ofis projeleriyle ön plana çıkan Maltepe, Kozyatağı-Bostancı bölgesindeki yoğunluğu da hafifletecek. Anadolu yakasında Tuzla-Pendik de orta ve üst gelir gruplarını hedef alıyor. Yeni konut bölgeleri, marina, teknopark, alışveriş merkezleri ve fuar alanı gibi yatırımlarla hızla dönüşen Pendik, konutun yanı sıra ofis arzı açısından da gelişime açık.

POTANSİYEL BÖLGELER
Anadolu yakasında Çekmeköy, Sancaktepe, Sultanbeyli, Beykoz ve Riva da gelişimin görüldüğü diğer bölgeler arasında yer alıyor. Sancaktepe’nin önümüzdeki dönemde en çok prim yapacak yerlerin başında geldiği ifade edilirken, konut üreticileri de burada yerlerini almaya başladı. Çekmeköy de şehrin içinde ancak gürültüden uzakta bir yer olması, ormanın kenarında bulunmasıyla önü açık bir bölge olarak belirginleşiyor. Özellikle Karadeniz yönünde Çekmeköy’den itibaren büyüme yaşanması bekleniyor. Bunların haricinde, yeni yatırımların da etkisiyle, Beykoz ve Riva lokasyonların ön plana çıkacağı düşünülüyor.


Hürriyet

Uzmankonut.tv Uzmankonut.tv
2012 Uzman Konut TV Tüm Haklari Saklidir. Overseas Yazilim