22 Eylül 2017 - 01:55:49
Hakkımızda İetişim Reklam

Yabancı Yatırımcılar Folkart Towers´ta

Folkart Towers yerli yatırımcılardan sonra yabancı yatırımcıların da yoğun ilgisi ile karşılaştı.
Yabancı Yatırımcılar Folkart Towers´ta

Kurulduğu günden bu yana İzmir’de ayrıcalıklı projelere imza atan Folkart Yapı’nın iddialı projesi Folkart Towers yerli yatırımcılardan sonra yabancı yatırımcıların da yoğun ilgisi ile karşılaştı.

İzmir’in en değerli mimari yapılarını inşa eden Folkart Yapı tarafından İzmir’in yeni kent merkezi Bayraklı’da 2011 yılı Temmuz ayında  inşaatına başlanan ve 2013 sonunda  teslim edilecek olan Folkart Towers’ın  yaklaşık yüzde 60’ının satışı gerçekleşti.  Folkart Towers 200’er metre yüksekliğindeki  40’ar katlı iki kulesiyle daha inşa halindeyken İzmir’in yeni kent merkezinin simgesi oldu.

Tamamlandığında Avrupa’nın en yüksek 5. İkiz kuleleri olacak Folkart Towers, bünyesinde alışveriş merkezleri, spor kompleksleri, ofis ve rezidanslar bulunan toplam 150 milyon dolarlık bir yatırım. 27.000 m2 arsa büyüklüğüne sahip olan proje uluslararası standartlarda, 4000 kişinin yaşayıp çalışacağı dev bir kompleks olacak.  İnşaatı hızla ilerleyen Folkart Towers’da satışlar da aynı hızla devam ediyor. Lansmanının yapılmasından bu yana proje sadece İzmirli veya Türk yatırımcıların değil yabancı yatırımcıların da ilgi odağı oldu.  Danimarka, Hollanda, Almanya, Yunanistan, Körfez ülkeleri, Azerbaycan, Finlandiya ve  İsviçre’den yatırımcılar Folkart Towers’dan rezidans veya ofis aldı.  Tüm inşaat aşamaları en yeni ve gelişmiş teknolojilerle inşa edilen  projede lansmanda 2500 Dolar olan metrekare birim fiyatlarının proje bittiğinde 4000 Dolar civarında olacağı öngörülüyor.

Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak projedeki satışlarla ilgili şu bilgiyi verdi, “Folkart Towers’ta satışların iyi olmasını zaten bekliyorduk ama beklediğimizden de yoğun ilgi ile karşılaştık. Folkart Towers’tan ofis ve rezidans alanların büyük bir kısmı İzmirliler ancak İstanbul ve yurtdışından da çok büyük talep var. Bunun nedeni de artık yabancı yatırımcılar için yalnızca İstanbul’un değil, İzmir’in de gayrimenkul yatırımı için fırsat şehirlerinden biri olarak görülmesi. İnşaat sektöründe İstanbul’da arz fazlası oluştu. Yeni yatırım merkezi aranıyor bunun için en cazip yer İzmir. İzmir – İstanbul otoyol projesi, kentsel dönüşüm projelerine hız verilmesi de yatırımcıların İzmir’e olan ilgisini arttırdı ve ve dolayısıyla Folkart Towers gibi prestijli bir proje yatırımcıların gözbebeği oldu.“

Uzmankonut.tv Uzmankonut.tv
2012 Uzman Konut TV Tüm Haklari Saklidir. Overseas Yazilim