18 Ekim 2017 - 02:54:20
Hakkımızda İetişim Reklam

Ağrı´dan yola çıktı, 3. Köprü İhalesini Kazandı

Ulastirma, Denizcilik ve Haberlesme Bakani Binali Yildirim, Istanbul Bogazi´na insa edilecek 3. köprünün yapimini da içeren ´´Kuzey Marmara Otoyolu Projesi´´nin ihalesinde, yapim süresi dahil en kisa isletme süresini 10 yil 2 ay 20 gün ile Içtas Insaat Sanayi Ticaret AS-Astaldi Ortak Girisim Grubu´nun verdigini açiklamisti.
Ağrı´dan yola çıktı,  3. Köprü İhalesini Kazandı
Etiketler :

Üçüncü köprü ihalesini kazanan ünlü is adami Ibrahim Çeçen'in patronu oldugu Içtas, son yillarda adindan çokça söz ettiriyor. Agri'da çok zor sartlarda okuyarak Ankara'ya insaat Mühendisi olmak için gelen Çeçen, 20 liralik kirayla 40 kisilik bir yurtta kalarak okudu. Askerlikten sonra 1966 yilinda Bitlis Bayindirlik Il Müdürlügü’nde mühendis olarak devlet memuriyeti yapan Çeçen, ideolojik baskilar nedeniyle memuriyetten ayrildi.

Ilk is olarak Maliye Bakanligi’nin Ulus’taki binasinin birinci kisminin insaatini ihaleyle kaznan Çeçen ondan sonra da devlet ile taahhüt isleri yapmaya basladi. IC Holding’in bünyesinde ana sektör insaat. Bunun yaninda turizm ve otelcilik, enerji, hava ve deniz limanlari isletmeciligi, catering hizmetleri ve sanayi is kollari var. Bomonti'de bira fabrikasi ihalesini de kaznan Çeçen, burada büyük bir kongre merkezi kuruyor.. Bunlarin yani sira IC IÇTAS'in tamamladigi veya halen devam eden Izmir Adnan Menderes Havalimani, Antalya Havalimani Dis Hatlar Terminal 2, Antalya Havalimani Iç Hatlar, Zafer Bölgesel Havalimani projeleri, Türk hava sahasi modernizasyon çalismalari ve Ankara-Istanbul hizli tren projesi gibi pek çok projesi bulunuyor.


ASTALDI

Italyan borsasinin gözde sirketlerinden Astaldi Grubu, 80 yildir Italya'da ve uluslar arasi pazarlarda büyük-ebatli sivil mühendislik islerin dizayni ve insasi alaninda faaliyet göstermekte.

Grup genellikle su alanlarda faaliyet göstermekte:

• Tasimacilik sektörü altyapi çalismalari (demiryollari, yol, liman ve havaalani insasi)

• Hidrolik çalismalar ve enerji santralleri (barajlar, hidroelektrik santralleri, su dagitim tesisati, petrol boru hatti, gaz hatti, nükleer santraller ve artma tesisleri)

• Sivil ve endüstriyel insaat (hastane, üniversite, havaalani, mahkeme salanlari ve otoparklar)

• Saglik hizmeti veren tesislerin, tasimacilik sektörü altyapi çalismalarinin ve otoparklarin yönetimi

Astaldi Grup kompleks ve degeri yüksek kamu projelerinin gelistirilmesi ve yönetilmesi için gereken finansmani ve kaynaklari saglayabilen Ana Girisimci konumunda.

Uzmankonut.tv Uzmankonut.tv
2012 Uzman Konut TV Tüm Haklari Saklidir. Overseas Yazilim