18 Ekim 2017 - 02:50:53
Hakkımızda İetişim Reklam

Bakanlığın ve Ağaoğlu´nun Orman Açıklamaları

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Ali Ağaoğlu´nun Fatih Ormanı´nı içine alan bölgenin konut projesi amaçlı tahsis edildiği haberlerinin gerçeği yansıtmadığını açıkladı. Ağaoğlu ise "Yasal çerçeve dışına çıkan uygulamamız yoktur" açıklamasını yaptı.
Bakanlığın ve Ağaoğlu´nun Orman Açıklamaları

Bakanlık

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Ali Ağaoğlu'nun Fatih Ormanı'nı içine alan alanı da içine alan 1453 projesiyle ilgili olarak Fatih Ormanı'nın Ağaoğlu Grubu'na konut projesi amaçlı tahsis edildiği haberlerinin gerçeği yansıtmadığını açıklayarak "Söz konusu grup tarafından yapılacak olan inşaat projesi, Fatih Ormanı sınırları dışında yer almaktadır' denildi. Fatih Ormanı'ndan herhangi bir tahsisin söz konusu olmadığını açıklayan bakanlık, projenin tanıtım filminin Fatih Ormanı sınırları içinde çekilmesine dair Orman Bakanlığı'ndan alınmış bir müsaadenin bulunmadığını bildirdi. Açıklamada ayrıca Ağaoğlu'nun internet sitesinde projeyle ilgilki olarak yer alan bilgilerin gerçeği yansıtmadığına dikkat çekilerek şöyle denildi:

"Projenin web sitesinde proje alanının kuzeyden Fatih Ormanı'na komşu olduğu ve ormanın kullanım haklarının grubun elinde bulundurulduğu ifadelerine yer verilmiştir. Gerçeği yansıtmayan bu iddia, kamuoyunu ve vatandaşlarımızı yanıltmakta ve ayrıca Bakanlığımızın adı ticari maksat ile hukuksuz bir şekilde kullanılmaktadır. Bu tür yanlış beyanlara itibar edilmemesi hususu basının ve kamuoyunun bilgisine önemle sunulur."


Ağaoğlu

T.C Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından 02.11.2012 tarihli basın açıklaması içeriğinde belirtilen aşağıdaki hususlar hakkında açıklama yapılması ihtiyacı doğmuştur.
Son günlerde Maslak 1453 projesinin orman arazisi içerisinde olup olmadığı kamuoyunda tartışılmaktadır.

Bakanlıkça yapılan açıklamada projenin; Fatih Ormanı sınırları dışında yer aldığı açıkça beyan edilmiştir.

Halkın duyarlılık ile yaklaştığı inşaat sahasının orman sahası dışında kaldığı ve ormanla hiçbir ilişkisinin bulunmadığı açıkça anlaşılmıştır. Ancak Bakanlığın proje ile ilgili olmayıp, Fatih Ormanları kapsamında tahsisli herhangi bir yer bulunmadığı yönündeki açıklaması gerçeği yansıtmadığı gibi hangi maksatla beyan edildiği de anlaşılamamıştır. Fatih Ormanları'nın Park Orman olarak bilinen bölümü önce Borusan Grubu'na daha sonrasında Sn. Serdar Bilgili'ye ait olduğu bilinen Ege Turizm A.Şž.'ne tahsis edilmiştir.

Yine Fatih Ormanları'nın diğer bir bölümü mesire alanları olarak kullanılmak üzere 9 Aralık 2009 tarih 09900 yevmiye nolu Beyoğlu 51. Noterliğince yapılan sözleşme kapsamında A.K.C Petrol Ürünleri Limited Şžirketi'ne tahsis edilmiştir.Yine bakanlık açıklamasında projemizin kuzeyden Fatih Ormanlarının bir parçası olan Park Orman'a komşu olmadığı beyanları gerçeği yansıtmamaktadır. Grubumuzun hiçbir ticari faaliyetinde yasal çerçeve dışına çıkan uygulaması bulunmadığı gibi ayrıca ticari maksatla Orman Bakanlığı'nın adının da hiçbir mecrada kullanılmadığını açıkça kamuoyuna beyan ederiz.
Ancak, olumsuz yorumlara dayalı bakanlık açıklamalarının ne maksat taşıdığını anlayamadığımızı da belirtmek isteriz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Uzmankonut.tv Uzmankonut.tv
2012 Uzman Konut TV Tüm Haklari Saklidir. Overseas Yazilim