18 Ekim 2017 - 02:55:17
Hakkımızda İetişim Reklam

Keten Nişantaşı´nda Butik Dönüşümler Yapıyor

Nisantasi´nda apartmanlari yenileyerek, kendi çapinda ´butik bir kentsel dönüsüme´ baslayan KETEN Insaat´in patronu, ´Ev sahibinin tasinmasindan kirasina tüm masrafi üzerimize aliyoruz. Evler %75 deger kazaniyor´ diyor. Ve ekliyor; ´Kentsel dönüsümde mülkiyet hakkina azami hassasiyet sart´.
Keten Nişantaşı´nda Butik Dönüşümler Yapıyor
Etiketler :

KETEN Insaat, yillardir Nisantasi'nda kelimenin tam anlamiyla 'butik kentsel dönüsüm' gerçeklestiriyor. 


Simdiye kadar çogu Tesvikiye, Nisantasi bölgesinde olmak üzere Istanbul'da 60'a yakin apartmani daire sahipleri ile anlasarak,yenileyen firma bölgede apartmanini yenilemek isteyenlerin de kapisini çaldigi ilk adres konumunda. KETEN Insaat Yönetim Kurulu Baskani Ferhat KETEN, her ay 20'nin üzerinde yenileme teklifi aldiklarini ancak bunlarin küçük bir bölümünü 'fizibil' bulup, kabul ettiklerini söylüyor. KETEN, halen devam eden 8-9 projelerinin bulundugunu, anlasma yaptiklari ve sirada bekleyen 30'a yakin projenin daha oldugunu ifade ediyor. 


EVDEN EVE NAKLIYAT

Fikirtepe'de baslatilan kentsel dönüsümde müteahhit firmalarin en büyük sikintiyi kat malikleri ilea nlasma sürecinde yasiyor. Ferhat KETEN ise daire sahipleri ile anlasmakta zorlanmadiklarini söyle anlatiyor: 'Biz bir apartmanla anlasma saglayacagimiz zaman firma tüm sorunlulugu üzerimize aliyoruz. Önce konut sahiplerine yakin çevrede, evleri teslim edilinceye kadar yasayacaklari yeni daireler buluyoruz. Bir tasima sirketi ile anlasip daire sahiplerinin hiç masrafsiz bu evlere tasinmasini sagliyoruz. Ve tüm kiralarini ödüyoruz. Apartmanlarinin yikip,yeniden insa süreci tamamlandiginda yine onlari hiç masrafsiz evlerine geri tasiyoruz.'


Onay vermeyenin de hakki korunmali

Yeni kentsel dönüsüm yasasini sordugumuzda ise KETEN; 'Kesinlikle çok faydali bir yasa. Ama bazi hassas noktalara çok dikkat etmekte fayda var. Mülkiyet haklarina azami hassasiyetgösterilmesi gerekiyor. Konutlarin yikilip tekrar yapilmasi sürecinde karar verirken, onay verenler kadar vermeyenlerin de hakki korunmali' diyor.


% 75 DEGER ARTISI

KETEN, simdiye kadar hayata geçirdikleri projelerde yikilip yeniden insa edilen konutlarinortalama yüzde 75 deger kazandigini, daire sahiplerinin de bu alisveriste memnun kaldigini belirtiyor. Teslim ettikleri evlerin metrekaresinin, evin önceki haline göre daha fazla oldugunu anlatan KETEN, 'Eski evlerde kör noktalar, kayip alanlar çok fazla. Biz yillardir bu isi yaptigimiz için kayip alanlari iyi degerlendirmeyi ögrendik. Bu yöntemle, konut sahibinin yeni evinin eski evine göre daha büyük olmasini sagliyoruz. Sonuçta onlar da biz de daha karli çikiyoruz' diye anlatiyor.

Akşam
 

 

 

 

Uzmankonut.tv Uzmankonut.tv
2012 Uzman Konut TV Tüm Haklari Saklidir. Overseas Yazilim