22 Eylül 2017 - 02:07:23
Hakkımızda İetişim Reklam

Camları açılan gökdelen Avrupa´yı temsil edecek!

Avrupa Mimarlık Ödülleri´nde camları tamamen açılabilen gökdelen projesi Akasya Acıbadem ödül aldı. Proje 7 Aralık´ta Avrupa´yı temsil edecek, dünyadaki rakipleriyle yarışacak.
Camları açılan gökdelen Avrupa´yı temsil edecek!

SAF GYO tarafından Acıbadem'de hayata geçirilen Akasya Acıbadem projesi 7 Aralık'ta yapılacak dünya mimarlık ödüllerinde Avrupa'yı temsil edecek. Proje Londra'da yapılan 'The European Property Awards 2012' ödül töreninde, "En İyi Yüksek Bina Mimarisi" kategorisinde Avrupa ödülünü kazandı. 

Mimar Mehrape Evrenol öncülüğündeki Mimarlar Workshop tarafından yapılan proje "Bu projenin Avrupayı temsil ediyor olması bizim için çok önemli. Büyük proje potansiyeli ve çok adetli ve yüksek yapı kategorisinde Türkiye'den çok sayıda proje katıldı. Genelde bu ödüller Avrupalı projeler kazanır. Ancak çok seçenekte farklı talebi karşılayabilecek şekilde planlanması ödülü getirdi" dedi. Evrenol, yüksek katlı binalarda brüt ve net metrekare farkının çok yüksek olduğunu söyleyerek "Ancak bu projede çok efektif kullanım alanları yaratıldı. Bir rezidans projesine göre büüyk metrekareler yaratıldı" dedi. 

Camları tamamen açılan gökdelen
Evrenol, gökdelen projelerinde camların açılmadığına ya da çok az açıldığına dikkat çekerek "Biz camları tamamen açılabilen bir gökdelen yarattık. Rüzgar testlerini yaptık. Projeyi hakim rizgara doğru yönlendirerek camları kısmen değil tamamen açılabilen bir kule yaptık. İstanbul iklimi buna uygun. Eğer binayı doğru konumlandırabilirseniz bunu yapılabileceğini gösterdik" diye konuştu. Evrenol, projenin göl etabında daha yatay ve sakin bir hayat tasarladıklarını kent etabının ise daha dinamik bir yaşamı temsil ettiğini söyledi.

900 bin TL'den başlıyor
182 bin metrekarelik arazi üzerinde kurulu proje toplam üç etaptan oluşuyor. İki etabında hayatın başladığı projenin satışta olan Akasya Rezidans etabı 2013'te teslim edilecek. Toplam 456 üniteden oluşan bu etapta 199 teraslı rezidans, 198 home-ofis, 35 ticari ofis ve 24 adet penthouse bulunuyor. Projenin kent etabında kalan sınırlı sayıda daire 900 bin ile 3 milyon TL aralığından satılıyor.

Uzmankonut.tv Uzmankonut.tv
2012 Uzman Konut TV Tüm Haklari Saklidir. Overseas Yazilim