19 Eylül 2017 - 19:52:08
Hakkımızda İetişim Reklam

Mütekabiliyet Road Show´u Başlıyor

Dubai´deki CityScape Fuarı´ndan yüklü siparişlerle dönen Türk inşaat şirketleri kasımda mütekabiliyet turuna çıkıyor. İlk duraklarını İngiltere olarak beliyleyen inşaatçıların rotasında Hong Kong, Singapur, Katar ve Malezya var.
Mütekabiliyet Road Show´u Başlıyor

Dubai CityScape Fuarı'ndan memnun dönen Türk inşaat şirketleri şimdi de dünya turnesine hazırlanıyor. Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) ve Başbakanlık Yatırım Ajansı ortaklığıyla yapılacak road-show'da tüm Türk projeleri tek elden pazarlanacak.

Road-showda Türkiye ve gayrimenkul sektörünün tanıtımı yapılacak. GYODER Başkanı Işık Gökkaya, "8 Kasım'da Londra'da Başbakanlık Yatırım Ajansıyla bir road-show yapacağız. 2013'te ise devamını getireceğiz. Yatırım Ajansı rotaya karar verecek" dedi.

Çalık Gayrimenkul Genel Müdürü Feyzullah Yetgin ise Türk gayrimenkul sektörünün tanıtılması için bu projeye önem verdiklerini söyleyerek Dubai'de başlayan turun dünya çapında birçok ülkede devam edeceğini anlattı.


15 MİLYAR DOLAR GELECEK
Yetgin, "Turun ilk ayağı Dubai'deki CityScape fuarı ile başladı. 8 Kasım'da Londra'da roadshow'a, çıkacağız. Başbakanlık Yatırım Ajansı ile birlikte Türkiye'yi ve gayrimenkul sektörünü yabancılara anlatacağız" diye konuştu. Dünyada yatırım için güvenli liman arayan büyük fonların yanı sıra, işadamları ve sektördeki önemli yöneticilerin de bu organizasyonlara katılacağını belirten Yetgin, "GYODER tanıtım turları Türkiye'nin gayrimenkul sektörünün tüm dünyada marka olması açısından büyük önem taşıyor" dedi. Feyzullah Yetgin, "Londra'dan sonra Hong Kong, Singapur, Katar ve Malezya'da bu turlara devam edeceğiz. Bu girişimlerle önümüzdeki bir iki yılda Türkiye ekonomisine 15 milyar dolar kazandıracağız" diye konuştu.


Tarlabaşı'nda ofislerin metrekaresi 7 bin TL
Çalık Gayrimenkul'ün Tarlabaşı'nda gerçekleştirdiği dönüşüm projesinde metrekare fiyatlarının belli olduğunu söyleyen Yetgin, "Projede ofis fiyatlarının metrekaresi 7-8 bin lira arasında değişiyor. Konut fiyatları ise bu rakamın biraz daha altında olacak. Kısa sürede satışlara başlayacağız" şeklinde konuştu.

GYODER Başkanı Işık Gökkaya, Türk inşaat şirketlerinin Dubai'de büyük beğeni topladıklarını ve aynı başarının road-show'un diğer ayaklarında da beklendiğini söyledi. Gökkaya, "Başbakanlık Yatırım Ajansı birçok sektörde bu tip tanıtım turları düzenliyor. Önemli anlaşmalarla geri dönüyorlar. Gayrimenkulde de onların deneyimlerine güveniyoruz" dedi.

Sabah Ekonomi

Uzmankonut.tv Uzmankonut.tv
2012 Uzman Konut TV Tüm Haklari Saklidir. Overseas Yazilim