22 Eylül 2017 - 02:02:53
Hakkımızda İetişim Reklam

Ağaoğlu: Yabancılara 2 milyar dolarlık satış yaparım

AĞAOĞLU´nun Maslak´ta inşa ettiği Türkiye´nin tek parçalı en büyük projesi olan Maslak 1453 İstanbul Birleşik Arap Emirlikleri şeyhlerinden büyük ilgi gördü. Projenin lansmanını dünyanın en büyük ikinci emlak fuan olan Dubai Cityscape´de yaptı.
Ağaoğlu: Yabancılara 2 milyar dolarlık satış yaparım

Çıkarılan mütekabiliyet yasasının son dönemlerde ki en önemli yasalardan birisi olduğunu ifade eden AĞAOĞLU " Gelişmiş batılı ülkelerin çoğu yabancıya mal satarak ekonomilerine kaynak yaratıyor. Aynı fırsat bizim için de geçerli. Başta İstanbul olmak üzere kıyı şeritleriyle toplamda yabancıya 1 trilyon liralık satış yapılabilir. Bu çerçevede beni projelerimden 2 yıl içinde yabancıya 2 milyar dolarlık satış yapmayı taahhüt ediyorum. Maslak 1453 İstanbul projesinde ise yabancıya 700800 milyon dolar satış yapmayı hedefliyoruz. Bu da bu projenin yüzde 30'una karşılık geliyor. Şu ana kadar projede ön satışta 2000 daire sattık. Bunun da 100 tanesi Suudi ve Kuveytliler aldı " dedi.

Proje ilk satışa çıktığı zaman metrekare fiyatının 3900 lira olduğunu bildiren AĞAOĞLU " Şu anda fiyatlar 4 bin 400- 5 bin lira aralığında. Proje bittiği zaman ise bu rakamlar 10 bin TL'ye çıkacak. Bundan karlı çıkan şu anda alan yatırımcı müşteri olacak " dedi. Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum da yaptığı değerlendirmede Türkiye'de yıllık 22 milyar liralık iş yaptıklarını belirterek " Bu projelerin yüzde 10'u yabancıya satarsak 2 milyar 200 liralık bir yabancı satışı olur. Biz Türkiye'nin yüzde 10'unu yapıyoruz. Bu hesapla Türkiye genelinde 20 milyar liralık yabancı satışı yapmak mümkün " dedi. Türkiye'de sektördeki balon iddialarının gerçek olmadığını bildiren Kurum " Sadece bölgesel ve bazı firmalarda sıkıntı olabilir. Doğru lokasyon ve projelerde sıkıntı yok.

AĞAOĞLU 1453 ile Bahçetepe projesinden bir haftada 1 milyar liralık satış yapıldı " dedi. Bodrum'un 10 bin dönümlük en büyük projesini yapmayı planladıklarını anlatan AĞAOĞLU " Bu projeyi Avrupa'ya yönelik hazırlamıştık. Ancak Körfez'den büyük ilgi görünce yönümüzü Körfez'e çevirdik. Yüzde 90'ı bu ülkelerde pazarlanacak " dedi.

 

 

 

Uzmankonut.tv Uzmankonut.tv
2012 Uzman Konut TV Tüm Haklari Saklidir. Overseas Yazilim