22 Eylül 2017 - 02:00:24
Hakkımızda İetişim Reklam

İstanbul Beykoz´a Büyük Yatırımlar Geliyor

Beykoz Belediyesi tarafından rutin olarak düzenlenen, yerel basını bilgilendirme amaçlı toplantıda, Belediye Başkanı Sn. Yücel Çelikbilek büyük yatırımlar olacağı hakkında detaylar verdi.
İstanbul Beykoz´a Büyük Yatırımlar Geliyor

Dev Spor Kompleksi Geliyor

Spor alanındaki yatırımlarla başlayan Başkan Çelikbilek, Şahinkaya’da yapılacak olan Beykoz Stadyumu ile ilgili şunları söyledi:

“İlçemize içinde  10 bin kişilik stadyumu, 2 bin kişilik kapalı spor salonu  ve olimpik yüzme havuzu olan dev bir kompleks kazandırıyoruz. Beykoz 2 ya da 3 sene içinde 50 milyon TL’lik bir yatırımla tanışmış olacak. Bu alanı spora kazandırmak bile ciddi bir başarıdır. 2013 yılında inşasına başlamasını planlamaktayız. İlçe kaymakamlığımızla hazırladığımız projeyi  Türkiye Futbol Federasyonu’yla işbirliği halinde yürüteceğiz.”

Spor alanındaki bir diğer güzel gelişmeyi de aktaran Çelikbilek: “Türkiye Basketbol Federasyonu İshaklı’da antrenman ve eğitim kompleksi inşa ediyor, artık  basketbolun kalbi de ilçemizde atacak. Dünya’nın dört bir yanından takımlar eğitim ve müsabaklar için ilçemize gelecek” dedi.


Vakıf Binaları İhya Ediliyor

Bilgilendirme toplantısında sık sık ilçenin eğitim ve turizm alanındaki vizyonuna vurgu yapan Çelikbilek, Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne ait taşınmazları kültür binaları olarak ilçeye kazandırdıklarını da belirtti. Çelikbilek Beykoz Merkez Mahallesi’nde yer alan taşınmazın restore edilerek ilçeye Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi olarak ilçeye hizmet vereceğini, Şeyh Mehmet Tevfik Efendi Vakfı’na ilçe sakinlerinin dinlenebilecekleri bir sosyal alan ve kültür merkezi yapılacağını, Tarihi Rufai Dergahı’nın ise yine sosyal alan olarak hizmet vereceğini söyledi.

Çelikbilek Beykoz Stadı ve Kanlıca’da tarihi binaların kiralanması için çalışmaların devam ettiğini sözlerine ekledi. 

Kanal Riva Geliyor

İlçenin doğa ve yeşile kaçış noktalarından Riva’da yürütülecek olan Kanal Riva Projesi hakkında da bilgiler veren Çelikbilek: “Riva Deresi’nin girişinden Bozhane’ye kadar olan 15 km’lik alan turizme kazandırılacak. Sosyal donatı alanları, rekreasyon, gezi ve dinlenme mekanları ile bambaşka bir yaşam alanı ortaya çıkacak. Riva Deresi’nde tekne gezileri yapılacak. İlçeye turizm hareketliliği getirecek olan bu projede STK’lar, DSİ ve İBB ile birlikte çalışacağız “ dedi.  


İBB’nin imkânları ilçeye kazandırılıyor

Başkan Çelikbilek İBB’den devir alınan arsalar ve satışı yapılan arsalar ile ilgili kamuoyunda yanlış algı oluşturulmaya çalışıldığını  ifade ederek: “Satışı yapılan arsalar ile ilçemize imkan kazandırılmıştır. Bu arsaların satışı İBB ile aramızda yapılan protokole istinaden yapılmaktadır. Daha önce 29 yıllığına Büyükşehir’e kiralanan Beykoz Kışlası bedelinin de fazlasında  yine kültür merkezi olarak kullanılmak üzere İBB’ye devr edilmiştir. Bu mekân yine Beykoz Halkı’na hizmet verecek, ilçemize kültürel ve sosyal bir renk getirecektir. Ayrıca bu İBB ile yaptığımız bu devr işlemleri neticesinde tapu bekleyen vatandaşlarımız da tapularına kavuşmuş olacak.   Vatandaşlarımıza tapularını vermek için ilgili kurullardan onayların gelmesini beklemekteyiz” diye konuştu.

R.Şahin Köktürk Spor Kompleksi’nin devrine de açıklık getiren Çelikbilek: “Spor Kompleksi 1995 yılında inşa edilen yaklaşık 20 yıllık bir bina. Burayı bakımlarının daha sağlıklı yapılabilmesi, ilçe sakinlerine daha kaliteli, daha etkin hizmet verebilmesi amacıyla  İBB’ye devr ettik. Spor kompleksi yine ilçemizin spor kompleksi, hiçbir yere gitmiyor, yine ilçe sakinlerimize hizmet verecek, daha da güzel daha farklı branşlarda ilçe sakinlerimiz hizmet alma fırsatı bulacak.”


Şahinkaya'da eğitim kompleksleri

Şahinkaya Bölgesi’nin eğitim kompleksi haline geldiğine de dikkat çeken Başkan Çelikbilek şunları kaydetti: "Şahinkaya’da dev eğitim kompleksleri kuruluyor. 6 farklı mekan kurulacak. Türk Alman Üniversitesi’nin inşaatı başladı. Kavacık’ta 10 bin öğrencinin eğitim aldığı Medipol Tıp Üniversitesi kuruluyor. Eğitimde yaşanan bu atılım ilçemizin, 15 bin öğrenci de ilçe esnafımızın yüzünü güldürecek. 

Kılıçlı Film Platosu, Karlıtepe Seyir Terası, Aquapark projelerini de aktaran Çelikbilek bu projelerle ilçenin turizm de önemli yatırımlarla tanışacağını söyledi.


Toplantı yerel basın mensuplarının sorularını yönelttiği bölümün ardından sona erdi. 

Uzmankonut.tv Uzmankonut.tv
2012 Uzman Konut TV Tüm Haklari Saklidir. Overseas Yazilim