18 Ekim 2017 - 02:56:40
Hakkımızda İetişim Reklam

Keçeli´den Otel Atağı

Dolapdere ve Sütlüce´de çalismalara baslayan Keçeli, Karaköy´de ise Veli Alemdar Han ile Tütün Han´i otele çeviriyor.
Keçeli´den Otel Atağı
Etiketler :

Isadami Engin Keçeli, Istanbul'da kentsel dönüsüm alanlarina otel yapacak. Dolapdere ve Sütlüce'de çalismalara baslayan Keçeli, Karaköy'de ise Veli Alemdar Han ile Tütün Han'i otele çeviriyor.

Kentsel dönüsüm sadece konut projelerini degil yapilacagi bölgelerdeki turizm projelerini de hareketlendirdi. Dolapdere ve Sütlüce gibi bölgelerdeki otel yatirimlari artarken sehrin kaderini degistirecek Galataport projesi de turizmcilerin Istanbul yatirimlarini degistirdi. Bu hareketlilik Seba Insaat'in sahibi Engin Keçeli'ye de Istanbul'un yeni turizm bölgelerinden sektöre girme karari aldirdi.


Karaköy Bankalar Caddesi'ndeki Tütün Han'i ING Bank'tan, Veli Alemdar Han'i ise Global Holding'ten satin alan Keçeli, simdi de Dolapdere'de Bilgi Üniversitesi'nin yanindaki eski bir tekstil fabrikasini alip otele dönüstürecek. Keçeli, 102 yillik Tütün Han binasini nisanda 17 milyon dolara satin aldiklarini, restorasyon yatirimlari ile birlikte toplam 25 milyon dolar harcama yapmayi planladiklarini söyledi.


KASALAR KAV OLACAK


60 odali butik otel haline getirilecek yatirimin 2013 Eylül'de açilmasi hedefleniyor. Keçeli, eskiden banka binasi olarak kullanilan tarihi yapinin içindeki eski kasa dairelerini sarap kavina dönüstüreceklerini kaydetti. Otelin adi ise Seba Tütün Han olacak. Galataport projesine de talip olan Israilli isadami Sami Ofer ile birlikte otel yapmak için Karaköy'ün en eski binalarindan Veli Alemdar Han'i Global Yatirim Holding satin almisti. Keçeli, bu binayi da 2012 basinda 27.5 milyon dolara satin aldiklarini ve 55 milyon dolara mal olacak oteli 2013 sonunda açacaklarini kaydetti.


OFER'IN PROJESINI YAPACAK


Veli Alemdar Han'i 150 odali bir butik otele dönüstüreceklerini, insaatin yilin ikinci yarisindan itibaren baslayacagini kaydeden Keçeli, otelin isletmesi için franchise sistemiyle çalisan yabanci marka arayisinda olduklarini aktardi. Otelin 2014 yili mart ayinda açilmasi hedefleniyor.


DOLAPDERE'DE FABRIKA YERINE BUTIK OTEL


Istanbul Büyüksehir Belediyesi'nin turizm bölgesi ilan ettigi Dolapdere'de de çalismalar yapacaklarini söyleyen Keçeli, Bilgi Üniversitesi kampusunun yaninda yer alan Burla Biraderler fabrika arazisini Burla ailesinden satin aldiklarini ve burada da otel yapacaklarini anlatti. Ayni zamanda Istanbul'un kentsel dönüsüm alanlarindan biri olan Dolapdere'deki araziye 60 milyon dolarlik yatirimla bir otel yapacaklarini anlatan Keçeli, 240 odadan olusacak otelin temellerini haziranda atacaklarini söyledi. Keçeli, Loft Mimarlik'tan Harun Senegör'ün yapacagi otelin Burla Biraderler ile hasilat paylasimi yöntemiyle gerçeklesecegini kaydetti.


MAYIN TEMIZLEYICI GIBI...


Keçeli, yine kentsel dönüsüm bölgelerinden Sütlüce'nin de hedefleri arasinda oldugunu söyleyerek, "Bu bölgeye ilk olarak Hilton zinciri, Garden Inn markasiyla girdi. Adeta mayin temizleyici gibi bir görev üstlendi. Simdi yavas yavas diger yatirimlar da geliyor" dedi. Miniatürk'e yakin bir yerde de arayista olduklarini kaydeden Keçeli, burada da dört yildizli otel yapmayi hedeflediklerini anlatti.


Sabah

Uzmankonut.tv Uzmankonut.tv
2012 Uzman Konut TV Tüm Haklari Saklidir. Overseas Yazilim