19 Ekim 2017 - 17:18:14
Hakkımızda İetişim Reklam

Taşyapı İnşaat Patronu Turanlı, Tarım İşine Giriyor

Bugüne kadar adını inşaat sektöründe Mashattan, Almond Hill gibi birçok projeyle gündeme getiren Taşyapı İnşaat´ın patronu Emrullah Turanlı tarım işine giriyor.
Taşyapı İnşaat Patronu Turanlı, Tarım İşine Giriyor
Etiketler : Taşyapı , Taş Yapı

Uzmanlar adıyla bir tarım ve hayvancılık şirketi kuran Turanlı’nın hedefinde büyük baş hayvancılık ve bu hayvanların tüketeceği yem üretmek var. 3 ülkede organik tarım yapmak için de harekete geçen Turanlı’nın bu yeni iş kolu için yapmayı planladığı yatırım ise 300 milyon Euro.

KABZIMALLIK DA VAR
İTO kayıtlarına göre firmanın faaliyet alanında kabzımallık da var. Hedefinin arazileri toplulaştırıp tarım yapmak olduğunu ancak birçok girişimde bulunmuş olsa da şu ana kadar bu konuda sonuca ulaşamadığını ifade eden Turanlı “Araz sahipleri hep ‘Ben abimle ya da babamla anlaşamam’ diyor.Gazete habertürk'ün haberine göre ;  Bu yüzden toplulaştırma ve uygun arazi bulmak konusunda zorlanıyoruz. Yine de aramalarımız sürüyor. Trakya’da, Konya’da, Doğu’da her yerde arayışımızı sürdürüyoruz. 10 bin baş kapasiteli bir hayvancılık yatırımımız olacak. Sırf bu hayvanlar ve onlrın tüketeceği yemler için yatırım tutarı 100 milyon doları bulacak. Uluslararası finans kurumlarıyla kredi görüşmeleri yapıyoruz”

Food Life

Uzmankonut.tv Uzmankonut.tv
2012 Uzman Konut TV Tüm Haklari Saklidir. Overseas Yazilim