17 Ekim 2017 - 14:27:07
Hakkımızda İetişim Reklam

Belediye, kentsel dönüşüme kendi binasını yıkarak başladı

Bingöl Belediyesi ile Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından ortaklaşa yürütülen kentsel dönüşüm projesi kapsamında İnönü Mahallesi´nde yapılacak bin 376 daire için Bingöl Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü hizmet binasında yıkım...
Belediye, kentsel dönüşüme kendi binasını yıkarak başladı
Etiketler :

Bingöl Belediyesi ile Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından ortaklaşa yürütülen kentsel dönüşüm projesi kapsamında İnönü Mahallesi’nde yapılacak bin 376 daire için Bingöl Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü hizmet binasında yıkım çalışmaları başladı.

İnönü Mahallesi’nde başlayan yıkıma Fen İşleri Müdürlüğü hizmet binasından başladıklarını ifade eden Bingöl Belediye Başkanı Serdar Atalay, “Projenin muhtevasında 12 bin 500 metre kare inşaat alanı olan Bingöl Belediyesi hizmet binası yapılacak. Ayrıca yaklaşık 6 bin metre kare inşaat alanından müteşekkil Yeni Terminalimizi TOKİ, Et Balık Kurumu’nun karşısında bulunan Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nden tahsisini aldığımız 34 dönümlük araziye yapacak. Karayollarının idari birim ve lojmanlarını temel yapı kooperatiflerinin altındaki karayolları arazisine, diğer birimlerini de Solhan yolu üzerinde bulunan Karayolları tesislerinin bulunduğu alana TOKİ, Bingöl Belediyesi adına karayollarına yapacak. Onunda yaklaşık maliyeti 8 milyon TL. Bu yapılacak tesisler için Bingöl Belediyesi herhangi bir bedel ödemeyecek." dedi.

Site içerisinde cami ve sosyal tesisin de bulunacağını ve bunları da TOKİ'nin bedelsiz olarak yapacağını kaydeden Atalay, "Şuanda mevcut bulunan terminal alanımızı da yapılacak tesislere karşılık olarak biz TOKİ’ye veriyoruz. Oraya da TOKİ büyük bir alışveriş merkezi yaptıracak. Kentsel dönüşüm alanı içerisinde açık otoparklar, yeşil alanlar, çocuk oyun bahçeleri, spor alanları ile Bingöl’ün en modern sitesi ve yaşam merkezi oluşacak. Bu konutlar ve tesislerin tümü TOKİ tarafından yapılmış olacak. Bu konut ve tesislerin yapımı ile ilgili TOKİ ihale sürecini başlattı. Kentsel dönüşüm ihalesi çok yakında TOKİ tarafından Ankara’da ihale edilecek. Bir zamanlar bu işlere hayal diyen insanlar, çalışmaları gördükçe evet bu işler yapılıyor demeye başladılar. Bu proje Bingöl için çok önemli ve bunun en önemli aşamalarından biri de yıkım aşamasıydı. Bunu gerçekleştirmiş olmakta ayrı bir mutluluktur. Bu projeye bugüne kadar destek veren bütün hak sahiplerine ve saygıdeğer Bingöl kamuoyuna teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Yıkım işi, sözleşme imzasından sonra 2 ay içerisinde bitirilecek.

Bursa Haber

Uzmankonut.tv Uzmankonut.tv
2012 Uzman Konut TV Tüm Haklari Saklidir. Overseas Yazilim