18 Ekim 2017 - 19:39:22
Hakkımızda İetişim Reklam

İstanbul´un En Uzun Sahili Sil-Baştan

Kentsel dönüşüm projesi çerçevesinde Kumburgaz sahilindeki yapıların yüzde 90´ının yıkılacak. İstanbul´da birbiri ardına kentsel dönüşümprojeleri hayata geçiriliyor. Zeytinburnu, Küçükçekmece, Güngören, Kağıthane, Gaziosmanpaşa ve Sultangazi´de dönüşümün yol haritaları belirlendi. Şimdi ise sıra kentin sayfiye mekânı Kumburgaz´da...
İstanbul´un En Uzun Sahili Sil-Baştan
Etiketler :

Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan AkgünKumburgaz’daki dönüşüm projesi çerçevesinde sahil şeridinde bulunan binaların yüzde 90’ının yıkılacağını açıkladı. Akgün, “Herkesin bildiği gibi 40-50 yılı doldurmuş, kumun üzerine gelişigüzel yapılmış bu binaların ayakta kalması mümkün değil, hepsi yıkılacak. Binlerce vatandaşın hayatını kurtaracağız” dedi.


Bilim adamlarının, belediye başkanlarının görevlerinin halka gerçekleri anlatmak ve onları doğru bilgilendirmek olduğunu söyleyen Başkan Akgün, vatandaşı da duyarlı olmaya çağırdı: “Sadece belediye başkanları, hükümet düşünmeyecek, vatandaş da düşünecek. Demirleri dahi çürümüş binaların içine sonunu düşünerek girmeyecek.” 


EN UZUN SAHİL ŞERİDİ 

Akgün, 12 km olan Kumburgaz sahil şeridi üzerindeki olası bir depremde yıkılmaya mahkûm olan bu yapıların tamamını bu plan dahilinde kaldırmayı istediklerini anlattı: “İstanbul’un en uzun ve en güzel sahil şeridini İstanbullulara armağan edeceğiz. Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’la bu konuda sık sık görüşüyoruz. Bakan bu bölgeye ve bu projeye özel önem veriyor. Önümüzdeki hafta yeniden görüşerek gerekirse bölgeyi birlikte gezeceğiz ve projeyi hızlandıracağız.”

Habertürk

Uzmankonut.tv Uzmankonut.tv
2012 Uzman Konut TV Tüm Haklari Saklidir. Overseas Yazilim