17 Ekim 2017 - 14:26:43
Hakkımızda İetişim Reklam

Romanlara Toki Piyangosu

Roman vatandaşlar için Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Bursa´nın Yenişehir ilçesine yaptırılan konutlar eylül ayına kadar bitiyor. Yüzde 70´i tamamlanan konutlar sayesinden Roman vatandaşlar virane evlerinden kurtularak, daha modern yapılarda hayatlarını devam edecek.
Romanlara Toki Piyangosu
Etiketler :

Bursa'nın Yenişehir ilçesinde Roman vatandaşlar için yaptırılan TOKİ konutları hızla yükseliyor. Geçen sene sebze halinin yanında inşaatı başlanan Roman TOKİ konutları Yenişehir'de kentsel dönüşüm çalışmalarında da önemli bir adım oldu. 216 konutu kapsayan konut sayesinde Roman vatandaşların virane yapılarından kurtularak, daha modern evlere kavuşmasını sağlayacağını dile getiren Yenişehir Belediye Başkanı Bülent Hamdi Cingil, "Romanlarımız için konut büyük bir sıkıntıydı. İlçemizde yüzlerce Roman yaşıyor. Onları düşünmek gerekiyordu. TOKİ ile iş birliği yaparak bu konuda önemli bir adım attık. Roman vatandaşlar modern konutlar sayesinde hayatlarını daha rahat devam ettirecek" dedi.

İlçenin güney kısmındaki kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında eskiyen dokuyu yenilemek için TOKİ'nin önemli olduğunu dile getiren Cingil, "Pilot uygulamayı 216 konutu kapsayan Roman TOKİ ile başladık. Bu senenin eylül ayında konutları hak sahiplerine teslim edeceğiz. Şimdiye kadar ilçenin güney bölümü değer kaybetmişti. Bu yapılan kentsel dönüşüm sayesinde orası daha huzurlu olacak. Yep yeni bir şehir oluşacak. Yenişehir, uzun yılar ihmal edilmişti. Belediyecilik ve merkezi yönetim hizmetleri konrusundan ihmal edildi. Merkez ve köy ayrımı yapmadan hizmete devam edeceğiz" diye konuştu.

İlçede yol ve alt yapı çalışmalarının tüm hızıyla sürdüğünü kaydeden Cingil şöyle devam etti:

"Bursa-Yenişehir duble yol bitti. İznik ve Yenişehir yolu devam ediyor. Yenişehir ve İnegöl yolunun ihalesi yapılacak. Havalanımızın tek alternatifsiz bir havaalanı ortaya çıktı. Hızlı trenin Yenişehir'den geçiyor olması ulaşımın odak noktası olmasını gösteriyor. Yenişehir tarihinde tekrar odak olma özelliğine kavuşuyor."

Türkiye'de ilk defa belediye OSB'nin Yenişehir'de kurulduğunu söyleyen Cingil, "Burada çok önemli fabrikalar var. Şişecam gibi kuruluş buraya ciddi yatırımlar yaptı. Bir milyar dolara yakın yatırım yaptı. 8. ünitesi hafta sonu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte açılacak. Yenişehir dünyanın en büyük cam üssü haline geldi. Burası bin 200 direkt istihdam sağlıyor. Yenişehir her geçen gün kendini yeniliyor" ifadelerini kullandı.

İ.H.AUzmankonut.tv Uzmankonut.tv
2012 Uzman Konut TV Tüm Haklari Saklidir. Overseas Yazilim