19 Ekim 2017 - 17:24:09
Hakkımızda İetişim Reklam

Otoyol İhalesinde süre uzatılıyor

Hükümetin bütün kolaylaştırıcı çabalarına karşın gerçekleşmeyen otoyol ve köprü özelleştirme ihalesinde 17 Mayıs olan son teklif verme tarihinin uzatılması planlanıyor.
Otoyol İhalesinde süre uzatılıyor
Etiketler :

Reuters'a bilgi veren ve sürece yakın kaynaklar, ÖİB'nin ihalede teklif alma sûresinin uzatılmasına yönelik bir süredir gelen talepleri değerlendirdiğini ve bu taleplere olumlu cevap vermesinin beklendiğini kaydettiler. Bir kaynak," Otoyol ve köprü özelleştirme ihalelerinde teklif verme süresi temmuz sonu ya da ağustos ayına kadar uzatılabilir. ÖİB'nin böyle bir yaklaşımı olduğu iletildi.

ÖİB'nin bu konuda olumlu ya da olumsuz kararı bu hafta sonuna kadar vermesi bekleniyor. Ancak eğilim teklif alma süresinin ağustos sonuna kadar uzatılması yönünde" dedi.ÖİB 28 Mart'ta otoyol ve köprü özelleştirmelerinde daha önce 5 Nisan olarak belirlenen ön yeterlilik tarihini 24 Nisan'a uzatmış, ancak 17 Mayıs olan teklif verme tarihinde herhangi bir değişikliğe gitmemişti.

Özelleştirmelere beş konsorsiyumun teklif vermesi bekleniyor. Bu konsorsiyumlar şöyle: Koç Holding- Gözde Girişim Sermayesi- Malezyalı UEM ortak girişim grubu; ALARKO- FibaNUROLMV Holding ortak girişim grubu; AKFEN Holding- İtalyan Autostrade Per I'Italia, Doğuş Holding ve MAKYOL İnşaat ortak girişim grubu ve CintraIC HoldingSTFA ortak girişim grubu. Malezyalı UEM Grubu, Khazanah'ın yatınm şirketi olarak faaliyet gösteriyor.

Uzmankonut.tv Uzmankonut.tv
2012 Uzman Konut TV Tüm Haklari Saklidir. Overseas Yazilim