19 Ekim 2017 - 17:15:31
Hakkımızda İetişim Reklam

Van´da konutlar hızla tamamlanıyor

Vali Münir Karaloğlu Erciş´te yapımı devam eden kalıcı deprem konutlarında incelemelerde bulundu. Bir firma tarafından tamamlanarak örnek hale getirilen daireyi de inceleyen Vali Karaloğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan´ın Erciş konuşmasında halka verdiği sözü anımsatarak," Sayın Başbakanımız´ın Erciş meydanında söz verdiği gibi, bu yıl ağustos ayı sonunda konutları tamamlayacağız" dedi.
Van´da konutlar hızla tamamlanıyor
Etiketler :

Erciş'te meydana gelen iki yıkıcı depremde evleri yıkılan ve ağır hasar gören vatandaşlar için iki ayrı alanda kalıcı konutların yapımına aralıksız devam ediliyor. Vali Münir Karaloğlu; Erciş Kaymakamı Ramazan Fani, Erciş Belediye Başkanı Zülfikar Arapoğlu ile birlikte firmalar tarafından yapılan afet konutlarının inşaatlarında incelemelerde bulundu.

İncelemeleri hakkında gazetecilere değerlendirmede bulunan Vali Münir Karaloğlu," Kış mevsiminden yeni çıktık. Firmalar çalışmalarına hızlı bir şekle devam ediyor. Tabii ki sorunlar ufak tefek de olsa var. İnşaat alanlarında çamur çalışmaları az da olsa aksatıyor. Firmaların malzeme bulmakta bazı sıkıntıları var. Bunları aşmaya çalışıyoruz. Sayın Başbakanımızın Erciş meydanında halkımıza, Ercişlilere söz verdiği gibi, ağustos ayının sonuna kadar konutları yetiştireceğiz. Bizim için Sayın Başbakanımızın sözü bir emirdir. Bu emri yerine getirmeye çalışıyoruz. Biz takip ediyoruz. Müşavir firmalarımız, TOKİ elamanları, herkes işinin başında. İnşallah söz verildiği gibi eylül ayının başında vatandaşlarımız yeni konutlarına geçecek, 2012 kışını sıcak yuvalarında geçirecekler. Gece gündüz çalışıyoruz, takip ediyoruz. Şu an bir sorunumuz yok gözüküyor. Firmalar gayet iyi gidiyor. 35 tanesinde 34 puanlık iş programına göre gerilik var onlar da telafi edilebilecek nitelikte. Firmalar onları telafi edebilecekleri konusunda söz verdiler" diye konuştu.

Uzmankonut.tv Uzmankonut.tv
2012 Uzman Konut TV Tüm Haklari Saklidir. Overseas Yazilim