18 Ekim 2017 - 02:59:47
Hakkımızda İetişim Reklam

Yakacık Yükselmek için Metro Açılışı´nı bekliyor

-
Yakacık Yükselmek için Metro Açılışı´nı bekliyor
Etiketler :

Yakacık, şu sıralarçok gözde olmasa da, ilerleyen dönemlerde dikkatçeken bölgeler arasında yerini alacak gibi görünüyor. Bundaki enönemli etken ise tamamlanan ama henüz açılışı gerçekleşmeyen metro hattı.

KONJONKTÜR:
Bir ara yoğun giden ve yeni projelerin hızla gelişmekte olduğu bölgede son altı aydır durgun bir piyasadan söz edilmesi mümkün. Metro inşaatı tamamlanmış olsa da henüz faaliyete geçmemiş olması bölgedeki durgunluğu etkiliyor. Bölgede öne çıkan cadde ve sokaklar arasında Yeni Mahalle, Uğur Mumcu ve Cumhuriyet Mahalle'si sayılabilir.

YENİ YATIRIMLAR: Bölge yeni yatırımlar açısından pek hareketli olmamakla birlikte hâlihazırda var olan projelerde doluluk oranının yüksek olduğu görülüyor. Ticari yatırımlar açısından zayıf olan Yakacık'ta özellikle konut yatırımları ağırlıkta görünüyor. Metro hattının açılması ile birlikte bölgeye yeni yatırımlar gelmesi bekleniyor.

KİRALARDA DURUM: Bölgede genelde kiralar yüksek, rayiç bedellerinin üstünde seyrediyor. Her kesimden kiracıların söz konusu olduğu bölgede kiralık fiyatları da bölgeye ve projeye göre değişkenlik gösteriyor.Özellikle kentsel dönüşümün olduğu bölgeler daha çok talep ediliyor. Eski binalarda ortalama 300 ile 400 lira civarı daire kiralamak mümkünken markalı konutlarda kiralar 2 bin 500 liraya kadar yükseliyor.

SATILIKLARDA DURUM: Satılık piyasasınınçok hareketli olduğu söylenemez. Genelde sabit gelirli kesim satılığa yöneliyor. Böylece kiraödeyerek vakit geçirmektense nakit ya da kredili ev sahibi olup kira derdinden kurtulmanın amacıyla ev alıyorlar.Özellikle gelişen bölgelere talep oluyor.

ALICI PROFİLİ: Bölge dahaçok orta gelir veüzeri alıcılar tarafından tercih ediliyor. Bu kesim genelde yeni projelere yoğun ilgi gösteriyor. Beyaz yakalı kesim dediğimiz kesim yoğunlukta dlmakla birlikte, devlet memurları da bölgeyi tercih edenler arasında yerini alıyor.

PRİM FIRSATLARI: Bölge prim anlamından çevre bölgelere göre daha kârlı bir durumda seyrediyor. Kısa sürede prim yapma fırsatı sunuyor. Dolayısıyla bölge hem oturum hem de yatırım amaçlı tercih ediliyor.

TİCARİ GAYRİMENKUL: Bölgede ticari ünitelere talep olmakla beraber ofislere gelen talep az, zaten ofis projeleri de yoğunlukta değil. Ticari gayrimenkulde alım satımdan çok kiralama hareketliliği görülüyor.

Uzmankonut.tv Uzmankonut.tv
2012 Uzman Konut TV Tüm Haklari Saklidir. Overseas Yazilim