19 Ekim 2017 - 17:32:59
Hakkımızda İetişim Reklam

Gerekirse Evleri Yıkacağız

-
Gerekirse Evleri Yıkacağız
Etiketler :

ERDOĞAN, Kentsel Dönüşüm Projesini hayata geçireceklerini söyledi ve ekledi; Gerekirse Evleri Yıkacağız. 

Başbakan Erdoğan, Yerel Yönetimler Sempozyumu'nda yaptığı konuşmada" Şimdi gideceğiz, gerekirse evleri yıkacağız. Bunun yetkisini aldık. Tüm milletime sesleniyorum, bizim işimizi kolaylaştırın. Ne olur ucube yapılarla önümüzü kesmeyin" dedi.

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, kentsel dönüşüm projesini hayata geçireceklerini belirterek," Şimdi gideceğiz, gerekirse evleri yıkacağız. ı Bunun yetkisini aldık mı? Aldık. Tüm milletime sesleniyorum, bizim işimizi kolaylaştırın. Biz sizleri sokakta bırakmayız. Ne olur ucube yapılarlaönümüzü kesmeyin" dedi. Erdoğan, Ak Parti Genel Merkezi'nde düzenlenen Yerel Yönetimler ve Aile Sempozyumu'na katıldı. Ustalık dönemine girerkençokönemli bir adım atarak,Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nı kurduklarını kaydeden Erdoğan, şövle konuştu:

''SİZİ SOKAKTA BIRAKMAYIZ" Şimdi gideceğiz, gerekirse evleri yıkacağız. Bunun yetkisini aldık mı? Aldık. Yasal düzenlemelerini buna göre, kentsel değişim ve dönüşümle beraber yaptık, yapıyoruz, yapacağız. Onun için diyoruz ki, tüm milletime sesleniyorum; bizim işimizi kolaylaştırın. Biz sizleri sokakta bırakmayız. Ama işimizi kolaylaştırın.Çünkü biz, sizin yavrularınızın ayaklarının toprağa,çime değeceği parklar yapabilelim.


UCUBE YAPILARLAÖNÜMÜZÜ KESMEYİN

Önlerinin kesilmemesini isteyen Erdoğan, şöyle devam etti:" Türkiye'nin batısı farklı, doğusu farklı olmayacak. Ama bu konuda benim halkımdan, milletimden istirhamım var. Ne olur bizimönümüzü kesmeyin, kentsel dönüşüm değişimde ucube yapılarla bizimönümüzü kesmeyin. Garip garip gecekondularlaönümüzü kesmeyin.


BİNALARIN ARKASI DA UCUBE

Ama bu binaların bile arkasına hemen geçtiğimiz zaman oralar da ucube. Geçenlerde gittim, gezdim oraları, il fti Ak Parti Genel Merkezi'ndeki Yerel Yönetimler ve Aile Sempozyumu'nda konuşan Erdoğan, ATO'daki törende yaptığı konuşmada ise (sağda) protestoya uğradı.çocuktan korkmayın baktım bir felaket. Oturuyorsun, konuşuyorsun,'Ama ben bunu TOKİ'ye vermem. Bunu verebileceğim bir müteahhit arıyorum'diyor. Bak burada bir sürü modern binalar yaptık ama biz sizin keyfinizi beklersek buna dayanılmaz. Onun için biz işteÇevre ve Şehircilik Bakanlığı'nı kurduk.Çünkü biz bu işi başarmak zorundayız. Süratle, dünyadaki değişim Türkiye'yiörnek olarak almalı."


MODERN ŞEHİRLER, AİLEYİ HEDEF ALIYOR

Modern şehirlerin, insanı ötelediği gibi, aileyi de ötelediğini belirten Erdoğan, şöyle devam etti:" Hatta aile kurumunu doğrudan hedef alan bir anlayışla yükseliyor. Şehirler ailelere, aile mahremiyetine, aile birlikteliğine ve aile kutsiyetine aykırı şekilde genişliyor. Yani insan şehre hükmetmiyor, tam tersine modern şehirler insana hükmediyor ve insanı mahkum ediyor, hapsediyor, işte biz bunu tersineçevirmek, en azından bunu tersineçevirecek, gelecek nesillereörnek teşkil edecek bir tarzı, anlayışı hâkim kılmak mecburiyetindeyiz.


EN AZ 3 ÇOCUK

Türkiye nüfusunun 75 milyona ulaştığını belirten Erdoğan, daha da artmasını istediklerini söyledi. Erdoğan," Ne diyoruz; en az 3 kişi... 3 çocuk sahibi olacağız. Bütün çocuklarımıza bunu hep tavsiye edeceğiz. En az 3 çocuk. Bunu başarmamız lazım. Hiç korkmayın kim ne derse desin, her doğacak olan, her doğan rızkıyla beraber geliyor.


Erdoğan'a işsizlik protestosu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 2023'e kadar işsizlik oranmı yüzde 5'e indirme noktasında son derece kararlı olduklarını söyledi. Erdoğan toplantıda Emekçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sibel Uzun'un işsizlik protestosu ile karşılaştı. Uzun'a müdahale eden korumaları uyaran Erdoğan, Uzun'un ikinci kez sözünü kesmesine tepki gösterdi.

2000 iş ve Meslek Danışmanı Atama Töreni'ne katılan Erdoğan işsizlikle ilgili konuşmasına başlarken, Uzun, sözünü keserek işsizlik rakamlarının doğruyu yansıtmadığını ve bu konuda dosya sunmak istediğini söyledi. Bununüzerine Başbakanlık korumaları Uzun'u dışarıçıkarmak istedi. Başbakan Erdoğan bunun üzerine, görevlilere engel oldu. Ancak Uzun bir süre sonra tekrar işsizlikle ilgili sözünü kesince, Erdoğan"Üç bin kişinin olduğu bir salonda bu maalesef nezaketsizliktir" diye tepki gösterdi.  

Uzmankonut.tv Uzmankonut.tv
2012 Uzman Konut TV Tüm Haklari Saklidir. Overseas Yazilim