18 Ekim 2017 - 02:51:25
Hakkımızda İetişim Reklam

Boğazın İncisi - Paşabahçe Tekel Fabrikası ´Torunlar´ın Oldu

-
Boğazın İncisi - Paşabahçe Tekel Fabrikası ´Torunlar´ın Oldu
Etiketler :

Gayrimenkul AŞ'ne ait Paşabahçe eski içki fabrikasının nihai pazarlık görüşmesinde, en yüksek teklifi 355 milyon lirayla Torunlar Gayrimenkul Yatınm Ortaklığı AŞ verdi.

Özelleştirme İdaresi Başkan Yardımcısı İbrahim Halil Kırşan'un komisyon başkanlığında yapılan nihai pazarlık görüşmesinde, ilk olarak kapalı elemesiz teklifler alındı. Elemesiz turda en yüksek teklif, 276 milyon lira oldu. Daha sonra elemeli yazılı turlara geçildi. 2 tur olarak gerçekleştirilen elemeli yazılı turların ilk turunda en yüksek teklif, 300 milyon lira oldu ve Femas İnşaat A. Ş ihale dışı kaldı. Elemeli yazılı turlann ikinci turunda,Özyazıcı İnşaat Elektrik Makina Müşavirlik ve Tahhüt Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi elendi.

Yazılı elemeli turlann ardından açık artırmaya geçildi. Açık artırmada başlangıç tutarı 320 milyon lira, artırım aralığı ise 100 bin lira olarak belirlendi. Açık artırmanın 6. turunda Asitane Gayrimenkul Geliştirme ve Turizm AŞ ihaledençekildi. 72 tur olarak gerçekleşen açık artırmada en yüksek teklifi ise 355 milyon lirayla Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ verdi.


49 yıllığına aldı

Böylece, Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ, Gayrimenkul AŞ'ne ait İstanbul, Beykoz, Paşabahçe Mahallesi'nde (Eski İçki Fabrikası) bulunan ve tapunun 195 ada, 7 parsel numarasında kayıtlı 54 bin 870 metrekare, 209 ada,üç parsel numarasında kayıtlı 16 bin 212 metrekare, 200 ada,üç parsel numarasında kayıtlı 827 metrekare yüzölçümlü taşınmazlar ile bu taşınmazlarüzerinde bulunan binalar ve 3935 metrekare yüzölçümlü iskelerıhtım ve dolgu alanına, 27 Ağustos 2008 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, 49 yıl süre ile sahip olacak.


Otel projesi olabilir

Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Torun, İstanbul'un 10 boğazı olmadığını, bir boğazı olduğunu belirterek," İstanbul'un incisi olan bir yeri almak istedik" dedi. Torun, yatırım miktarını öngörmenin mümkün olmadığını belirterek, ihale rakamına yakın bir yatırım olacağını söyledi. Turizme yönelik bir proje yapacaklarını ve projenin İstanbul'a değer katacak bir proje olacağını kaydeden Torun," Belki bir otel projesi olabilir" dedi.Ödemeyi nasıl yapacaklarına ilişkin soru üzerine Torun, peşin ya da taksit seçeneklerinin ikisini de değerlendireceklerini söyledi. Mehmet Torun," Halka açık bir şirketiz yeni ortaklıklar değil, mevcut ortaklıklarla devam edeceğiz" dedi.

Uzmankonut.tv Uzmankonut.tv
2012 Uzman Konut TV Tüm Haklari Saklidir. Overseas Yazilim