19 Ekim 2017 - 17:12:13
Hakkımızda İetişim Reklam

Ege Koop´a Balkan Daveti

-
Ege Koop´a Balkan Daveti
Etiketler :

Ege Koop'a Balkan Daveti

Büyükelçi Goran Taskovski'nin özel davetlisi olarak 16 Nisan'da Makedonya'ya gidecek olan EGEKOOP Genel Başkanı Hüseyin Aslan, ziyaret öncesinde 2. Uluslararası Tepecik Kültür ve Turizm Buluşması etkinlikleri için Aydın'a gelen Makedon gazetecilerle söyleşti. Makedonya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Goran Taskovski, Makedonya Milletvekilleri Lijana Zaturovska, Mihaylo Dzolonga, Koşana Mazneva, Silvana Boneva, Vasko Micevski, Negotino Belediye Başkanı Pane Trajkov, İzmir Ticaret Ataşesi Alev Sülejman, merhum Çiğli Belediye Başkam Ensari Bulut'un eşi Ester Bulut, Çiğli eski Belediye Meclis Üyesi İslam Çiçekdağ ve ülkenin önde gelen 16 gazetecisi, EGEKOOP Genel Başkanı Hüseyin Aslan ile Aydın'da bir araya geldi. Konuk gazetecilere yönelik düzenlenen basın toplantısında vatandaşlarına EGEKOOP ve Hüseyin Aslan'ı anlatan Makedonya Ankara Büyükelçisi Taskovski," EGEKOOP gibi güçlü bir kuruluşu ülkemizde görmek istiyoruz" dedi. 


TASKOVSKİ: AMACIMIZ EGEKOOP İLE ÇALIŞMAK


Makedonya'da yatırım yapmayı düşünen iş adamlarına her türlü kolaylığı gösterdiklerini vurgulayan Taskovski," Ancak bu konuda çok titiz davranıyoruz. Her yatırımcıya bu kolaylıkları göstermiyoruz. Adeta kılı kırk yarıyoruz. EGEKOOP gibi sektöründe öncü, güven dolu ve güçlü kuruluşlarla çalışmak istiyoruz. Özellikle yakın dostluğundan memnuniyet duyduğum Sayın Hüseyin Aslan'ın ülkemizde de projeler üretmesini canı gönülden istiyoruz. Bunu da bu dostluğumuz sayesinde elde edeceğimize inanıyoruz" dedi.

Makedon gazetecilerin adeta soru yağmuruna tuttuğu EGEKOOP Genel Başkanı Hüseyin Aslan da, bugüne kadar gerçekleştirdikleri projeleri anlattı, Türkiye'ye açılım kararı ile EGEKOOP'un gözünüçok daha büyük hedeflere diktiğini söyledi. Makedonya ile Türkiye arasında tarihsel bağların son derece güçlü olduğunu kaydeden Aslan, gazetecilerin" Makedonya'da projeüretecek misiniz?" sorusuna da," EGEKOOP Türkiye dışında da konut üretebilme gücü ve vizyonuna sahip bir kuruluş. Şartlar uygun olduğu taktirde bunu mutlaka değerlendiririz" sözleriyle yanıt verdi.

Öte yandan EGEKOOP Genel Başkanı Hüseyin Aslan, Büyükelçi Goran Taskovski'nin davetlisi olarak 16 Nisan tarihinde Makedonya'ya giderek bir dizi temaslarda bulunacak. Aslan, temasları sırasında Pirlepe ve Kocali Belediye Başkanları ile görüşecek, yine Kocali Ticaret Odası Başkan veüyeleri ile de bir araya gelecek. Aslan'ın ziyaretinin önemli bir bölümünü de ülkenin ikinci büyük kenti Manastır oluşturacak. Bitola olarak da adlandırılan kentte Atatürk'ünöğrenim gördüğü Manastır Askeri İdadisi'nin bulunduğu bölgede incelemeler yapacak olan Aslan, ulu önderin baba ocağı ile içerisinde yer aldığı mahallenin de yeniden düzenlenmiş haline de tanıklık edecek.
Uzmankonut.tv Uzmankonut.tv
2012 Uzman Konut TV Tüm Haklari Saklidir. Overseas Yazilim