19 Ekim 2017 - 17:14:28
Hakkımızda İetişim Reklam

Çalık´tan Türkmenistan Devlet Başkanı´na Tebrik Ziyareti

-
Çalık´tan Türkmenistan Devlet Başkanı´na Tebrik Ziyareti
Etiketler :

Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet ÇALIK, Türkmen lideri Devlet Başkanlığı görevine tekrar seçilmesi dolayısıyla tebrik etti.

Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov, Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık'ı kabul etti. Oğuzhan Köşk'ünde kabul edilen Ahmet Çalık, Türkmen Lider'i tebrik etti.


Türkmenistan'daki Projeler

Devlet Başkanı Berdimuhamedov, son yıllarda ülkesinde çok sayıda sosyal ve kültür amaçlı tesislerin inşa edildiğini belirterek, İnşaat işlerinde Çalık Holding'in yanı sıra diğer Türk şirketlerinin de önemli pay sahibi olduğunu söyledi.

Ahmet Çalık, Berdimuhamedov'a Türkmenistanda'dadevam eden projeleri hakkında bilgi verdi. Çalık ayrıca, Türkmenistan'la uzun vadeli verimli bir şekilde sürdürülen işbirliğinin devam ettirilmesine sıcakbaktıklarını ifade etti.

Türkmen lider, ülkesindeki inşaat çalışmalarının talep edilen kalitede ve zamanında yapılmasına önem verdiklerini dile getirdi. Ahmet Çalık görüşmeden sonra Türkmen televizyonuna yaptığı açıklamada, Berdimuhamedov'u tebrik ettiğini ve yapılan işler hakkında bilgi verdiğini belirterek, Devlet Başkanı'nın tekliflerini aldıklarını ve bundan çok memnun kaldıklarını kaydetti.

Çalık Holding'e bağlı olan GAP İnşaat, Türkmenistan'da pek çok projeye imza attı. Şirketin en son Aşkabat'ta inşa ettiği Göz Hastanesi, 21 Temmuz 2011 tarihinde gerçekleştirilen törenle hizmete açılmıştı. Gap İnşaat, Sağlık Bakanlığı'na bağlı yıllık 10 milyon şişe kapasiteli İnfüzyon Çözeltisi Fabrikası, Diş Hastanesi ve iki hastane hizmet verecek 270 araç kapasiteli otopark inşaatlarını sürdürüyor. 

Uzmankonut.tv Uzmankonut.tv
2012 Uzman Konut TV Tüm Haklari Saklidir. Overseas Yazilim