17 Ekim 2017 - 14:09:58
Hakkımızda İetişim Reklam
2013-01-08 Koleksiyon Mobilya Ortadoğu ve Rusya Pazarında

Koleksiyon Mobilya Ortadoğu ve Rusya Pazarında

TURQUALITY® Programı’na dahil olduktan sonra yurtdışında mağazalaşma konusunda düğmeye basan Koleksiyon Mobilya, İngiltere ve Mısır’da kendi mağazalarını açtı. Avrupa, Ortadoğu ve Rusya’da bayi ve temsilcilik ağıyla büyüyen Koleksiyon Mobilya, bu bölgelerde açacağı yeni satış noktaları ve mağazalarla marka görünürlük ve bilinirliğini artırmayı, daha sonra da bölge müdürlükleri kurmayı hedefliyor.

Ev ve ofislere yönelik mobilyadan cam, porselen ve tekstil ürünlerine kadar zengin bir ürün gamına sahip olan Koleksiyon Mobilya, 2010 yılında dahil olduğu dünyanın ilk ve tek markalaşma destek programı TURQUALITY® sayesinde yurtdışı açılımına hız verdi. Geçtiğimiz yıl yurtdışındaki ilk mağazasını İngiltere’nin başkenti Londra’da açan Koleksiyon Mobilya, ikinci mağazasını ise Mısır’ın başkenti Kahire’de açtı. TURQUALITY® kapsamına alındıktan sonra özellikle yurtdışında daha cesur adımlar attıklarını anlatan Koleksiyon Yönetim Kurulu Üyesi Doruk Malhan, “ Türkiye’nin rekabet avantajını elinde bulundurduğu ve markalaşma potansiyeli olan ürün gruplarına sahip firmalara verilen TURQUALITY® desteği ile uluslararası pazarda global oyuncu olma yolunda ilk adımları atıyoruz. Programın sağladığı destek ve vizyonla Londra’nın önemli endüstri ve tasarım merkezlerinden biri olan Clerkenwell bölgesinde ilk yurtdışı mağazamızı açtık. İkinci mağazamızı ise Kahire’nin endüstrileşen ve gelecek vaat eden yeni modern bölgesi Yeni Kahire’de açtık” dedi.


“Bölge müdürlükleri kurmayı planlıyoruz”

Azerbaycan, Romanya, B.A.E., Mısır, KKTC, Almanya, Irak, İrlanda, Katar, Rusya ve İngiltere’de bayi ve temsilcilikler aracılığıyla büyüdüklerini  anlatan Malhan, “Avrupa, Ortadoğu ve Rusya’da yeni satış noktaları ve mağazalarla marka görünürlük ve bilinirliğimizi daha yüksek seviyelere çıkaracağız. Uzun vadede ise bu coğrafyalarda bölge müdürlükleri kurma hedefimiz var” diye konuştu. 


Yurtiçindeki mağaza sayısı da artıyor

Koleksiyon Mobilya’nın bundan 40 yıl önce Ankara’da başlayan yolculuğunu, kendini tasarımla tanımlayan bir marka olarak ulusal ve uluslararası arenada bir yer edinme hedefiyle sürdürdüğünü anlatan Malhan şunları söyledi: “Yurtiçinde 13 satış noktamız bulunuyor. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde tüm yurdu kapsayacak şekilde organize olmayı planlıyoruz.”

Uzmankonut.tv Uzmankonut.tv
2012 Uzman Konut TV Tüm Haklari Saklidir. Overseas Yazilim